Remington i klątwa Zombadingów /
Zombadings 1: Patayin sa shokot si Remington

Remington i klątwa Zombadingów /
Zombadings 1: Patayin sa shokot si Remington

Ocena: 2.9 / 5 (78 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Szalone i kolorowe kino rodem z Filipin.
  •   Brawurowe połączenie elementów komedii i horroru.
  •   Doskonała rozrywka - idealna na wieczór z przyjaciółmi.

Opis

Szalony komediohorror z Filipin - oryginalna propozycja na rozrywkowy wieczór.

Remington był nieznośnym dzieckiem i wyśmiewał się z "ciot", za co jedna z nich rzuciła na niego klątwę: kiedy dorośnie, zamieni się w geja.

Tak też się stało. Kiedy Remington wyrósł na przystojnego chłopaka, pewnej nocy przyszedł do niego zły, homoseksualny duch, który całkowicie go odmienił. Przerażony Remington odkrywa, że przestały go interesować dziewczyny, natomiast zaczął pożądać swoich kolegów.

Tymczasem tajemnicze morderstwa burzą spokój cichego filipińskiego miasteczka. Prowadzone przez policję śledztwo prowadzi donikąd. Ustalono jedynie, że wszystkie ofiary to osoby homoseksualne. Remington uświadamia sobie, że teraz i on może być w niebezpieczeństwie. Wtedy jednak wszystko się zmienia, bo z grobów wstają Zombadingowie…

Zdjęcia

Komentarze

niepozorny ale...

Zabawna niepozorna i lekka produkcja jednak pod ktora kryje sie hiperboliczny humor obnazajacy stereotypy oraz mechanizmy amerykanskiego horroru. Z tym filmem jest troche jak z Filipińską trzecią płcią pod kiczowatym makijazem i bollywodzkim poczuciem humoru kryje sie cos wiecej, coś wartosciowego i godnego uwagi. Film jednak traktuje o niezwykle powszechnym zjawisku oraz ma w sobie kilka ciekawych i madrych dialogow, całość produkcji poprzez swoje hiperbole uwydatnia to na co rezyser chciał zwrocic uwagę. Film polecam szczegolnie by obejzec nie prostolinijnie ale wieloplaszczyznowo i oceniam na 8/10

słaby do granic

Rozumiem wiele, kino nie zawsze musi być ambitne. Horrory zawsze miały swoje brzydsze siostry w postaci produkcji nisko budżetowych, ale ten gniot to lekka przesada.

Świetna komedia

Nie spodziewałem się tak zabawnej komedii po tym filmie. Dla mnie to bowiem bardziej komedia niż horror, zwiastun w ogóle nie oddaje jej uroku, skupiając się na horrorze, który w mojej ocenie jest zdecydowanie słabszym ogniwem tego filmu. Jako komedia jest całkiem inna od amerykańskich czy europejskich i to o dziwo na jej korzyść. Film pełen kolorów, rewelacyjna gra aktorów (zwłaszcza tytułowego), przezabawnie pokazane stereotypy o gejach i do tego optymistyczne, mądre zakończenia. Gorąco polecam.

Szukam drugiej części

Jest to super film. Najwyższej jakości. Podajcie link do drugiej części.