Skandal /
Outrage

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Skandal /
Outrage

Ocena: 3.7 / 5 (49 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   niezwykle ważny, społeczny temat
  •   pozwala zrozumieć hipokryzję polityków
  •   pokazuje mechanizmy szerzenia się homofobii

Opis

Dokument opowiadający o amerykańskich politykach, którzy są gejami, ale się do tego publicznie nie przyznają, a co więcej, opowiadają się za antygejowskim ustawodawstwem. Jednym z bohaterów jest Larry Craig, znany konserwatywny senator, który w 2007 roku zasłynął zakłóceniem porządku przez nagabywanie w publicznej toalecie tajnego policjanta.

Film Kirby'ego Dicka nie stawia sobie za cel demaskowania ludzi tylko dlatego, że są sławni. Jego bohaterowie jawią się jako osoby przybite, zagubione, zgorzkniałe i lękliwe. Oglądając je, nie ma się ochoty piętnować ich dwulicowości. Chciałoby się, aby dla swego własnego dobra uwolniły się od przytłaczającego ciężaru.

Obrazki

Komentarze

Ciekawy dokument oglądałem go na Planete+ 3, 4 lata temu po tytułem 'Geje Na Kapitolu''

Niesamowity!

Tak, niesamowity dokument. Czasami dawałam pauzy podczas oglądania by przemyśleć swoje wybuchy gniewu na republikanów ukrytych gejów. Nie jestem pewna tak do końca, ale jednak hipokryzję warto upubliczniać. Dlatego, przydałby sie taki "polski" Michael Rogers. Film polecam wszystkim.

Bardzo dobry dokument

Wiecie co? To jest dokument z 2009 roku i jestem pewien, że gdyby nie działania wymierzone w hipokryzję przedstawione w tym filmie, obywatele USA musieliby jeszcze poczekać na małżeństwa dla wszystkich par.

Film nieprzystosowany do nieamerykańskiego odbiorcy. Zbyt dużo skupiania się na konkretnych politykach, zbyt dużo dowodów. Byłby duzo lepszy, gdyby autorzy skoncentrowali się na problemie ogólnie zamiast na konkretnych przypadkach.

Film ciekawy.
Z tą hipokryzją to szczera prawda.W Polsce też tacy politycy są i to pewnie nie tak mało.
W Polsce przydałaby się taka akcja outowania krypciaków,którzy są anty-LGBT

Zobacz także