Służąca /
Ah-ga-ssi

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Służąca /
Ah-ga-ssi

Ocena: 4.3 / 5 (109 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Piękne gatunkowe kino
  •   Oryginalny wątek miłości między kobietami
  •   Film doceniony na festiwalach, przez krytyków i przez widzów

Opis

Najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy „Oldboya” i „Pani Zemsty”. Przewrotny thriller erotyczny oparty na bestsellerowej powieści Sarah Waters „Złodziejka”.

Sook-hi zostaje zatrudniona na dworze pięknej Japonki jako służąca. W rzeczywistości jednak pracuje dla podstępnego hrabiego, który wysłał ją na dwór, żeby namówiła swoją panią do ślubu z nim, dzięki czemu będzie mógł przejąć jej fortunę. Wszystko się komplikuje, kiedy obie kobiety się w sobie zakochują.

„Wystarczy jeden dotyk, kilka intymnych sytuacji w rodzaju zabawiania rozmową przy kąpieli i już spragniona miłości Hideko ma ochotę na młodą służkę. To, co zaczyna się jak lesbijskie love story i opowieść o dziewczynie walczącej z własnym sumieniem, bardzo szybko zmienia się w coś znacznie mroczniejszego. W końcu zaś wędruje w rejony ekstrawaganckiego feministycznego manifestu.” – Michał Walkiewicz, filmweb

„Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi. Park Chan-wook stworzył porażające wizualnie i trzymające do końca w napięciu widowisko, w którym nic nie jest tym, czym się początkowo wydaje. „Służąca” podbiła serca widowni festiwalu w Cannes, gdzie film miał swoją światową premierę.

Inteligentny, zabawny thriller erotyczny. – Vanity Fair

To kino spełnione formalnie i intelektualnie, a przy okazji dostarczające sporo frajdy. No bo powiedzcie sami, jak często macie okazję zobaczyć scenę erotyczną, w której afrodyzjakiem jest spiłowywanie zęba naparstkiem? – Filmweb.pl

„Służąca” jest wierna świetnej prozie Sarah Waters, a jednocześnie prezentuje tę historię w bardzo przekonujący i nowatorski sposób. – Screen International

Park Chan-wook zbudował na ekranie elegancką, szkatułkową opowieść z drobiazgową konstrukcją. Intryga goni intrygę, tajemnica przykrywa inną tajemnicę, błahe szczegóły okazują się mieć nieprzeciętne znaczenie, a niewinne postacie - drugie oblicze. – Stopklatka.pl

W zasadzie wszystko w tym filmie jest fetyszem. Chan-wook potrafi odnaleźć erotyzm w nieoczekiwanych miejscach. – Sight & Sound

Film o grze w miłość, niespełnionych erotycznych potrzebach, seksualnych fantazjach. – Gazeta Wyborcza

Prawie każdy kadr i scena zaskakują. – Collider

Fantastycznie nakręcona „Służąca” spełnia wszystkie oczekiwania i nieustannie zaskakuje. To zabawny, perwersyjny thriller erotyczny i historia miłosna w jednym. – The Hollywood Reporter

Mądry, podniecający, aż do przesady zmysłowy. – Variety

Obrazki

Komentarze

Brawo. Świetne kino. Długo broniłem się przed tym filmem, jednak żałuję że nie widziałęm go wcześniej. Zdjęcia, muzyka, gra i przede wszystkim scenariusz i reżyseria na najwyższym poziomie. Oby więcej takich filmów!

Książki Waters oraz ich ekranizacje są świetne. Ale ta koreańska wersja ma swój niepowtarzalny czar. Warto było odświeżyć sobie po latach tę adaptację.

Prawdziwy thriller, który do samego końca trzyma w ogromnym napięciu. Przepiękne zdjęcia i wybitna gra aktorska. Film godny polecenia! Na długo pozostanie w mojej pamięci i na pewno obejrzę go jeszcze raz.

Bardzo dobre zdjęcia i klimat. Świetny film romantyczno-sensacyjny z przewrotnymi lesbijkami, obcinaniem palców i innymi złymi japońskimi metodami, w którym czytanie książek nabiera nowego znaczenia. Do obejrzenia więcej niż raz. 5 gwiazdek.

Wyśmienity. Piękny, niezwykle zmysłowy, pobudzający erotycznie i intelektualnie (ach, ten motyw literatury z markizem de Sade'm!).

Wspaniały! Co prawda thrillerem zdecydowanie bym tego nie nazwał, raczej kryminałem obyczajowym, nadto dla mnie - geja - erotyzm był w miejscach zdecydowanie odmiennych od przewidzianych; ale wyśmienity kunszt aktorski, wspaniała muzyka (nawet polonicum w napisach końcowych się tu znajdzie), przepiękne zdjęcia i kunsztowna, teatralna wręcz fabuła tworzą dzieło wielkiego formatu. Naprawdę warto zobaczyć!

z wielką przyjemnością (wręcz rozkoszą) obejrzałem. Film zdecydowanie wymyka się klasyfikacji, która chciałaby go zaszufladkować i od początku do samego końca zaskakuje. Doskonała muzyka - to dodatkowy atut. POLECAM!!!

Zobacz także