Socrates /
Sócrates

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Socrates /
Sócrates

Ocena: 4.1 / 5 (261 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Poruszający do głębi
  •   Nie ma upadku, po którym nie można się podnieść
  •   Film otrzymał kilkanaście nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych

Opis

Tytułowy Socrates Nascimento - piętnastolatek z Sao Paulo zostaje sam po nagłej śmierci mamy. Odrzucony przez najbliższych: ojca, rodzinę, sąsiadów, a nawet przez nieznajomych, usilnie chwyta się każdej możliwości, żeby przeżyć. Chłopak ulega fascynacji poznanym w pracy Maiconem. Prowadzi on jednak zupełnie inne życie, w którym dla Socratesa nie ma miejsca.

Ile upokorzeń i bólu może znieść jeden młody człowiek? Wstrząsający film, który udowadnia, że nie ma w naszym życiu sytuacji bez wyjścia. Doskonałe studium szybkiego dojrzewania i walki o siebie w brazylijskich slumsach.

Obrazki

Komentarze

Potwornie smutny film, studium totalnego odrzucenia i samotności. Godna podziwu wola życia. Warty uwagi...

.....życie jest gorzkie i pełne rozczarowań pod każdą szerokością geogaficzną.....

Niesamowicie smutny film, ale bardzo dobrze zagrany. Aktorstwo na wysokim poziomie, a aktorzy raczej amatorzy. Super! Polecam na wieczór z winem pod kocem.

Dobry ale i zarazem smutny i gorzki w obiorze a niektórzy nie lubią mocno gorzkiej czekolady . sorki za porównanie rasistowskie trochę , ale takie jest życie osób nie pasujących do ogółu biednych i wykluczonych

Okrutny film o okrutnym Świecie, gdzi ycie biednym a do tego gejem to przekleństwo i stygmat. I myślałby kto, że mamy XXI wiek. Szacunek dla nastolatków za odwagę i zapewne determinację by opowiedzieć tą historię. Zaskakuje nie tylko wybór tematu ale i sprawność warsztatowa - dobry scenariusz, zdjęcia, montaż i zaskakująco dobra rola głownego bohatera. Z każdego kadru bije sympatia do filmowego rzemiosła i naturalność w doborze środków. Można? Można. Film polecam w szczególności różnym "niezależnym" filmowcom jako pracę domową:)

Nie bardzo rozumiem czym się tak wszyscy w komentarzach zachwycają, moim zdaniem taki sobie, film owszem opowiada smutną historię,jakich mnóstwo na tym świecie ,ale sam w sobie jako film słaby ,ja w każdym razie nie doszukałem się walorów artystycznych.

Zobacz także