Spójrz mi w oczy /
Lazy Eye

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Spójrz mi w oczy /
Lazy Eye

Ocena: 3.9 / 5 (226 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   intymna historia dwóch dojrzałych, inteligentnych facetów
  •   spotkanie z dawną miłością
  •   wyjątkowa chemia między aktorami

Opis

Dean - czterdziestoletni, dobrze sytuowany grafik - dostaje maila od Alexa, z którym 15 lat wcześniej połączył go bardzo intensywny związek. Odkąd Alex zniknął bez pożegnania, nie mieli ze sobą żadnego kontaktu. Po krótkiej wymianie wiadomości Dean decyduje się spotkać z dawną miłością. Wspólny weekend w letnim domu za miastem przywróci dawną namiętność, ale i ujawni skrywane sekrety.

Spójrz mi w oczy to historia dwóch dojrzałych facetów, którzy przeżyli kiedyś wspólnie jedno gorące lato. Jak wspominają swój romans i co zmieniło się od tamtej pory? Dwa dni spędzone razem przyniosą kilka odpowiedzi, ale i nowe pytania. Inteligentny obraz pełen refleksji o namiętności, dojrzewaniu i związkach w reżyserii Tima Kirkmana (twórcy głośnego dokumentu Dear Jessie będącego filmowym listem do homofobicznego polityka).

Film był prezentowany na najważniejszych festiwalach kina LGBT: OutFest, Frameline, NewFest, MiFo LGBT Film Festival i Mardi Gras Film Festival. 

Obrazki

Komentarze

Dla mnie poruszający

Na ogól nie lubię filmów hollywoodzkich, a ten jest bardzo... osadzony w scenerii Mojave Desert , Joshua Tree - czyli miejsca gdzie Hollywood ma wille w Palm Springs i skromniejsze domki okolicach Yucca Valley. Dlatego wiele niskobudżetowych filmów hollywodzkich korzysta z tej przydomowej scenerii - och , chyba najpiękniej Mojave jest pokazana w pierwszym gejowskim porno -" Dust unto dust ". Mojemu film się nie podobał : "sztuczna gra", "schematyczne i o niczym ", "przewidywalny". A mi bardzo ... wróciłem na kalifornijską , ucywilizowaną pustynię. A konflikt między dawnymi partnerami dla mnie był przekonujący i nie przeszkadzał w obserwowaniu skał, drzew Jozuego i pustynnych kwiatków.

Dwóch bohaterów, kameralny film, zdominowany przez dialog, a nie można oderwać się od ekranu. Przekonywujące aktorstwo, świetne kino, piękne krajobrazy.
A na końcu snuje się refleksja, że warto docenić to, co się ma, a nie gonić za przeszłością.

bardzo przyjemny

Film bardzo przyjemny w klimacie, można tez zawiesić oko na bohaterach. Nie ma szybkiej akcji, raczej snująca się historia, ale nie jest nudny, raczej bardzo życiowy... i super zdjęcia! Polecam!! :)

irytujacy

Film przegadany,a główny bohater Dean wyjątkowo rozmemłany i irytujący.Sytuacje ratuje pięknie sfilmowana pustynia ,ale pierdołowatosć bohatera poraża.Niestety pieniądze ani cywilizacyjne gadżety na które go stać nie powodują ,że chciałoby się z takim typem spędzić więcej niż jedną noc.

Życiowe wybory...

Ognista namiętność podsycana wspomnieniami oraz fantazjami - a bycie z kimś dobrym i starającym się zrozumieć...
wybór zależy od nas samych...

Dla mnie "bomba" znajduje część siebie w tym obrazie...tęsknota od 12 lat...ile bym dał za takie chwile...zajebisty dialog reszta brak słów ... Polecam

Beznadziejny. Nic sie nie dzieje, przegadany.

Rozczarowujący i nudny. Ciągle gadają i są rozchwiani emocjonalnie. Nie polecam.

Film skromy a jednocześnie…

Film o zrujnowanych sercach i pięknym życiu.

Film skromy a jednocześnie poruszający głębią. Był moment, że Alex wydawał mi się nie do końca prawdziwy - ale jednak jeśli spojrzeć na całość postaci to ta poraża konsekwencją. Jest to też film o rożnych aspektach miłości i o tym czym miłość może być, a czym bywa. Nigdy jednak nie jest zła.

Szukających szybkiej akcji lub ostrego seksu film zawiedzie, mimo swoich niedociągnięć realistyczny skłaniający do refleksji, estetycznie bardzo udany.

Film bardzo życiowy i pełen refleksji. W każdym z nich dostrzegłem część siebie. Daje do myślenia, co w życiu jest istotne, ważne i przelotne. Aktorzy też bardzo dobrze grają swoje role a Alex jest... Sami stwierdzicie po obejrzeniu. Gorąco polecam!

Wcale nie taki zły. Z mojego punktu widzenia ciekawa historia spotkania po latach , starej miłości, dawnych miłości jakie przewinęły się przez te 15 lat i wniosków do jakich doszedł Alex. Skrywane sekrety, rozdrapywanie ran, szczere rozmowy, wątpliwości. Ładne zdjęcia na pustymi, ładny Alex ;-) Zabawna i optymistyczna scena z kelnerką. Polecam.

Bardzo dobre i przyjemne kino LGTB. Dobra gra aktorska, niezłe zdjęcia i dość cielawa historia.

Refleksyjny film. Życiowa opowieść. Namiętna relacja skłania do zastanowienia się nad życiem. Ale czy warto zmieniać "wygodne" na "niepewne"?

Kiedy przychodzi czas rozstania , nie zawsze umiemy stawić mu czoła.Zanurzamy się w smutku , rozstając się z tymi , których kochamy. Sztuka w tym aby nie trwać w nim bezustannie. W ciężkich chwilach, najlepszym w naszym życiu rozstaniem , jest rozstanie z pesymizmem. Film lekko średni.Moja ocena 3/5.

Kiedy przychodzi czas rozstania , nie zawsze umiemy stawić mu czoła.Zanurzamy się w smutku , rozstając się z tymi , których kochamy. Sztuka w tym aby nie trwać w nim bezustannie. W ciężkich chwilach, najlepszym w naszym życiu rozstaniem , jest rozstanie z pesymizmem. Film lekko średni.Moja ocena 3/5.

Tak naprawdę nie umiemy i chyba nigdy nie nauczymy się rozstawać. Tak samo jak nigdy nie zrozumiemy, że powroty - pomimo że nieraz są piękne, wspaniałe, dają nam cudownego życiowego kopa, napędzają w nas emocje, nabijają nas nieziemską energią, dają wiarę, siłę, moc - są najczęściej ślepym zaułkiem. Bez znaku zakazu wjazdu. Dobrze chociaż, że pozostają w nas nowe doświadczenia, emocje i przemyślenia, to właśnie one pozwolą nam znaleźć wyjście ze ślepej uliczki.