Spojrzenie /
Gaze

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Spojrzenie /
Gaze

Ocena: 2.6 / 5 (34 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Przegląd współczesnej sztuki LGBT.
  •   Celne komentarze zaproszonych artystów.
  •   Przystępna forma.

Opis

Sztuka gejowska, queer art, sztuka LGBT – SPOJRZENIE to subiektywny przegląd prac współczesnych artystów, którzy swoim nieheteronormatywnym okiem próbują uchwycić dzisiejsze znaczenie piękna. Z humorem ale rzeczowo komentują Jackie Beat, Adam Bouska, Lenora Claire, Selene Luna, Trevor Wayne oraz Austin Young.

Jackie Beat to drag queen, wokalista i autor tekstów. Występował między innymi w filmie ADAM I STEVE (do którego również napisał i wykonał utwór „Dance Off”). Pojawił się również w serialu SEKX W WIELKIM MIEŚCIE. Jackie regularnie występuje na scenie kabaretowej Nowego Jorku. Jest również liderem zespołu Dirty Sanchez i redaktorem w magazynie IN:LA.

Adam Bouska jest nagradzanym na świecie fotografem mody. Fotografuje przede wszystkim męskich modeli i jest uznawany za prawdziwą gwiazdę w społeczności LGBT. W 2008 roku w odpowiedzi na wprowadzaną w Kalifornii 8 poprawkę zakazującą małżeństw osób tej samej płci, razem ze swoim partnerem Jeffem Parshley rozpoczął kampanię NOH8.

Lenora Claire jest wszechstronną artystką. Magazyn LA Weekly wymienił ją jako człowieka roku 2011. Jej najgłośniejszy projekt to erotyczne show „Golden Gals Gone Wild”. Jako modelka była jedną z twarzy „Character Project” organizowanego przez magazyn Vanity Fair. Na stałe mieszka w Los Angeles.

Selena Luna to aktorka undergroundowych scen Hollywood i niezależnych filmów. Wsytępowała w „Velvet Hammer Burlesque” oraz w „Krwawe walentynki 3D”.

Trevor Wayne – malarz i model. Alsolwent Academy of Art in Chicago. Jego pop-artowe grafiki były drukowane w wielu magazynach. Jako słynne tatuarze fotografowali między innymi Greg Gorman i Mario Testino. Wystąpił w filmie Bruce’a LaBruce „L.A.Zombie”.

Austin Young jest fotografem i filmowcem. W swoich pracach między innymi dokumentuje kulturę trans w Nowym Jorku, Los Angeles i San Francisco.

Film jest prezentowany na outfilmie w wersji polskiej z lektorem aby napisami nie zaburzać odbioru pokazywanych obrazów i zdjęć.

Obrazki

Komentarze

Arcanuss

Przykro mi, ale nie doceniam tej produkcji. Same farmazony. Do tego rozmówcy przeczą sobie nawzajem. Raz pogadanka o tym jak to gejowskim twórcom jest niby trudniej, za chwilę o tym, że osoby afiszują się z orientacją żeby mieć łatwiej. Raz pogadanka o tym, że nie można artysty definiować przez pryzmat orientacji, bo to nie ona nas definiuje, za chwilę, że orientacja to bardzo ważna cecha i odznacza piętno na twórczości. Samo bezsensowne lanie wody. Wytrwałem 15 minut i spasowałem. Zdjęcia przeciętne. Tylko kilka naprawdę dobrych. Ale nawet nie są podpisane, bo wszyscy autorzy zostali wymienieni na początku. Zatem nawet tych zdjęć nie znajdę :3 Generalnie strata czasu.

Zobacz także