Strella /
Strella

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Strella /
Strella

Ocena: 4.0 / 5 (31 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Mocny dramat.
  •   Ciekawy przykład nowego kina greckiego.
  •   Film zawiera wątki nieczęsto pojawiające się w kinie LGBT.

Opis

Wreszcie u nas! Prezentowany po raz pierwszy na Berlinale w 2009 roku. Mocny, bezkompromisowy dramat wpisujący się w nurt nowego kina greckiego.

Jorgos wychodzi z więzienia po 14 latach kary za zabójstwo. Pierwszą noc na wolności spędza z transseksualną prostytutką w tanim hotelu w Atenach. Tak zrodzi się niebezpieczne uczucie, które wstrząśnie ich życiem i każe im obojgu zmierzyć się z demonami przeszłości.

Obrazki

Komentarze

ja wiem ze jest2maj ale mamy godzinę 23:15 jeszcze nie ma filmu jeszcze 45minut i bedzie3majprosze napisac admnistracje zmienila date na3maj Dodano 2014-05-03 00:31

Bardzo dobry film Dla mnie to

Bardzo dobry film .Dla mnie to klasyk kina Transgenderowskiego.Chce więcej kina Trans .Uwielbiam kino G T. Oczywiście mocne 4/5

Dobry

Lekko podobny do Almodovara w klimacie, jaki wokół siebie roztacza postać Strelli, ale poza tym film jest oryginalny i zaskakująco dobrze zrobiony. Ciekawy pomysł na fabułę. Aktor grający Jorgosa (ten starszy) świetny!

Mocny

Bardzo mocny film, zaskakujacy temat. Skomplikowany stosunek do ojca. Pobudzil mnie do przeanalizowania mojego stosunku do ojca. Jeden z lepszych filmow.

Taki sobie

No sam nie wiem.... skomplikowana fabuła, film ogólnie nie powala na kolana. Można obejrzeć, ale bez ach i och :)

To genialny film, ze względu na klimat oraz fakt, iż autorom udało się przedstawic mało prawdopodobną historię w realistyczny, przekonywujący sposób. Bohaterowie są bardzo sympatyczni, aż można zapomniec, że to przestępcy i ludzie z półświatka. Cieszę się, że miałam szansę go obejrzec.

Zobacz także