Suk Suk /
Suk Suk

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Suk Suk /
Suk Suk

Ocena: 4.1 / 5 (46 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   wyjątkowy temat osób LGBT+ w Hong-Kongu
  •   poruszająca historia o miłości i poszukiwaniu szczęścia, niezależnie od wieku
  •   znakomite aktorstwo

Opis

Pak i Hoi to mężczyźni wchodzący w jesień życia. Niezrealizowane marzenia i skrywane przez lata pragnienia. Wydaje się, że takimi już dla nich pozostaną. Przypadkowe spotkanie otwiera jednak nowy rozdział historii, pokazując, że uczucia nie mają daty ważności.

Scenariusz do filmu powstał na podstawie historii kilku emerytów - gejów z Mature Tongzhi Society (grupy zrzeszającej osoby LGBT+) w Hong-Kongu. Film nie dostał dofinansowania, pieniądze całkowicie uzbierane były przez zbiórkę internetową. Znalezienie aktorów, którzy zgodzą się zagrać queerowych bohaterów zajęło reżyserowi ponad rok. Film dostał nagrody w Madrycie, Bostonie, Tel Avivie, Florencji, Dublinie oraz na wielu festiwalach w samym Hong-Kongu.

Ray Yeung w swoich produkcjach skupia się na wątkach gejowskich, inspirując się twórczością m. in. Anga Lee, Pedro Almodovara (dostępny na Outfilmie jest "Ból i blask") oraz Todda Haynesa. Poza realizacją filmów jest selekcjonerem Hong Kong Lesbian & Gay Film Festival.

 

Zdjęcia

Komentarze

Oczarował mnie ten piękny film. Delikatność przekazu, znakomite aktorstwo i ważny problem społeczny. Miłość i szczęście są ponadczasowe...

Nie wiem co znaczy tytułowe Suk Suk - mój polski tytuł byłby " Uwięzieni w rodzinie". Film przepełniony łagodnym smutkiem i rezygnacją bo bohaterowie wybierają odpowiedzialność za bliskich kosztem wierności sobie. Zostaje im nadzieja, że może w życiu po życiu......

Ciekawy film, Temat innowacyjny, perspektywa dorosłych mężczyzn zakochujących się zadko jest tematyzowana w filmach LGBT. Film subtelnie pokazuje problemy, które stają na przeszkodzie w samorealizacji.