Syberia /
Siberia and Him

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Syberia /
Siberia and Him

Ocena: 3.5 / 5 (385 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Przejmujący i piękny obraz miłości
  •   Zapierające dech krajobrazy rodem z Brokeback Mountain
  •   Refleksja na temat homofobii, represji i tożsamości

Opis

Handlarza Sashę i policjanta Dimę łączy skomplikowana relacja -  są szwagrami, towarzyszami podróży i... kochankami.

W trakcie podróży przez opustoszały i bezkresny Sybir, budują intymność, dzielą tajemnice, kwestionują autentyczność. Dni spędzają na wędrówce i polowaniach, a noce w swoich ramionach. Choć są z dala od oceniających oczu wrogiego społeczeństwa, ich związek balansuje nad przepaścią. Nie wiedzą jeszcze, jaką cenę przyjdzie im zapłacić za swoje uczucia we wrogim społeczeństwie.

Obrazki

Komentarze

Haha, jestem z Rosji, ale o tym filmie nie słuchałem. Dziękuję OUTFILM. Już dziś wieczorem. Wiem, że będzie fajnie.

Hmmm... przejmujące... tragiczne... na ile znam Rosję, to prawdziwe..., bajeczne plenery Syberii.
Zbyt patetyczne może ale musi mi się uleżeć, żeby trzeźwo ocenić.
Poruszony

reżyser ma chyba widzów za idiotów, plagiat z wyrachowania czy ignorancji? Jak najwięcej zerżnąć z BbM, trochę pozmieniać i koniecznie zagrać samemu główną rolę! Normalnie ruski Ang Lee i ruski Xavier Dolan..... jedynie babcia oryginalna i autentyczna

Całkiem dobry film. Ale ile jeszcze będzie takich scenariuszy? Czy ten koszmar kiedyś się skończy...

5 za cudne krajobrazyi piękną muzykę, fabuła trochę licha, no i te koniki, które chyba były przemycone w plecakach ;-)

To nie jest film z kategorii cukierkowych do jakich przyzwyczaiły nas produkcje zachodnie. Dlatego może nie zostać dobrze zrozumiany i odebrany przez przeciętnego, wielkomiejskiego widza. Tu nie chodzi o "fun", jaki znamy z wielu gejowskich filmów. Ten film jest do bólu ludzki, realistyczny czasem okrutny. Oszczędny w dialogi, przepełniony srogim obrazem syberyjskiej natury i jej dźwiękami. Z bliska obserwujemy wewnętrzny konflikt jednego z bohaterów. W tle prawdziwe, trudne życie na rosyjskiej prowincji. Reżyser Syberii przypomina, że słowa i czyny mają konsekwencje. Ludzkie życie bywa dramatyczne i nie zawsze kończy się happyendem. Owszem wspomniane przez poprzednich widzów konie pojawiają się z nikąd, ale ten błąd nie obniża całościowej, dobrej oceny filmu.

Niezła próba jak na rosyjskie kino LGBT. Historia wiarygodna, rys postaci też. Spokojnie można poczuć więź z bohaterami. Piękne, dopracowane zdjęcia choć czasem kamera gubi rytm. A że koniec może wszystkim nie odpowiadać? Cóż, pamietajmy że Rosji daleko do innych krajów pod względem tolerancji dla inności. Solidne kino.

mi sie bardzo podobal. wszelkie podobienstwa, zamierzone czy tez nie, nie przeszkadzaly mi w tym zeby odnalezc sie w zaproponowanej rzeczywistosci.

Interesujące zdjęcia malowniczej Syberii. Opowieść w stylu Tajemnicy Brokeback Mountain o zniszczeniach jakie czynią słowa "nie kocham Cię" nawet jeśli są nieprawdziwe bo wypowiedziane z miłości.