Trzeci /
El Tercero

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Trzeci /
El Tercero

Ocena: 3.1 / 5 (230 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Intymna, kameralna, szczera historia.
  •   Świetnie zaakcentowane różnice między światem wirtualnym i rzeczywistym.
  •   Intrygująca forma - długie ujęcia, które dodają autentyzmu i budują napięcie.

Opis

20-letni chłopak nawiązuje kontakt na czacie z parą gejów po 30-ce, którzy są ze sobą od wielu lat. Odważnie flirtuje z oboma mężczyznami, którzy potem zapraszają go do siebie na kolację i seks. Przy posiłku i butelce wina rozwija się rozmowa. Mężczyźni odkrywają, że rzeczywistość jest dużo ciekawsza niż wyobrażenia zbudowane na podstawie internetowego seks-czatu.

„Trzeci” to film zrealizowany prostymi środkami (dosłownie kilkanaście ujęć), który po mistrzowsku wydobywa z bohaterów całą ich psychologię i pokazuje złożoność relacji międzyludzkich. Jest bardzo szczery i realistyczny, a to stanowi jego największą wartość.
 

Obrazki

Komentarze

Fajny trojkoci.Bardzo

Fajny trójkącik .Bardzo pozytywny film .Moja ocena to 3.6.Przystojni aktorzy.

Film o niczym , beznadziejny . Mam poczucie straconych pieniędzy z resztą po raz kolejny.

Ładna bajka.

Prawie idealna opowieść o nudzie w spokojnym, długotrwałym związku i marzeniach co by było gdyby znalazł się idealny, młody,piękny i sprawny.
Jeszcze parę centymetrów szerszego kadru i można by w to uwierz, ale to już by było twarde porno.

NUDAAAAAA

Długie, przeciągnięte sceny, słabe dialogi i kiepski temat.

Geje chyba juz tak mają

Film banalny, ot taka sympatyczna bajeczka... Dialogi o niczym choć prowadzone sprawnie i w wiarygodny sposób. Sam jestem od wielu lat w związku, myślę, że udanym, ale nieraz też chciałbym, aby przyszedł ten przystojny trzeci i urozmaicił nasze "pożycie". Z kolei dla mego młodszego partnera taka sytuacja jest absolutnie nie do pomyślenia. On nie widzi w tym nic romantycznego czy fajnego, a jedynie niebezpieczeństwo podłapania jakiegoś choróbska wenerycznego i w ogóle pierwszy krok do rozpadu naszego związku. Spojrzawszy sobie w lustrze szczerze w oczy, z rezygnacją przyznaję mu rację. Takie rzeczy, jak na tym filmidle, to tylko w "erze"...

bardzo fajny

Może i bajeczka, ale jednak jest tu też jakaś głębia i psychologia. Związek udany, a może jednak nie... Chłopak przed kamerką odważny i prowokacyjny, a na żywo jednak nieśmiały i skrępowany. Fajne napięcie i trzyma w ciekawości: będą 'momenty' (jak mawiał mój dziadek), czy nie? Zdecydowanie polecam.

W pełni popieram, w całości podzielam opinię komentatora.

Film bardzo realistyczny, dobra gra wszystkich, ale tego trzeciego w szczególności. Przeciągane - zdaniem niektórych - sceny, tworzą klimat i uwiarygadniają akcję. Czuje się napięcie i podniecenie. Bardzo mi się podobał. Więcej takich. Polecam z ręką na...:-)

Dobry film

Piekne, artystyczne ujecia dobrze ukazujace psychologie bohaterow. Film erotyczny, dobry przed seksem.

Co chciał pokazać reżyser?

już 24 godziny zastanawiam się, jakie jest przesłanie filmu. Czy reżyser chciał pokazać prawdziwe oblicze męskiego homoseksualizmu, polegające na pierd...u się w trójkątach, innokątach itd? Błazenada.

Nie taka wcale bajka

W komentarzach przewija się, że ten film jest taką gejowską fantazją...
No nie do końca. Znam otóż osobiście taką parkę (30+) z wieloletnim stażem, która od ładnych kilku miesięcy mieszka z młodziakiem (20+) i wygląda to wręcz przeuroczo. Mają taką jakby mini komunę i wyglądają na bardzo zadowolonych...

A w samym filmie zauważyłem kontrast pomiędzy zachowaniem i językiem używanym przez bohaterów na sieci a tym, jak się zachowują i jak rozmawiają ze sobą w realu. Na necie - każdy jest konkretem, zdecydowanym samcem. A jak przychodzi co do czego, to wychodzi nieśmiałość, obawy... ale też wrażliwość, czułość. To przecież takie prawdziwe. I w sumie takie ludzkie...

Lekko i szybko

Ja natomiast uważam, że film lekki, szybki, sprawnie przechodzi się przez fabułę, nie męczy,jest ta niepewność dość otwarta rozmowa o sobie wręcz intymna choć ludzie sobie zupełnie obcy. Ta niepewność przed nocą i chwila przed następnym krokiem, pamiętam sam dobrze ten moment wyjść czy zostać...dobrze wspominam zostać i do dziś (8 lat) utrzymana znajomość... tak to mniej więcej faktycznie wygląda...

soap opera

z potencjałem na dalsze odcinki, ciekawsze psychologicznie niż amerykańska papka, szkoda tylko, że aktorzy za ładni...to odwraca naszą uwagę od psychologii.

nie polecam! niewiarygodna nuda, przeciągniete sceny do granic możliwości - o wiele taniej i szybciej, często ciekawiej jest włączyć xtube. Film nie jest wart 10pln, szczególnie ze w dużej częsci nie ma tłumaczenia. jedyny plus to ładne ciała aktorów

taki sobie...

film mocno przeciętny...
momentami nudny...
zdecydowanie taki sobie ! :-)

Nudnawy o niczym

Typowe czatowanie z kamerkami na początku, potem wizyta młodziaka na kolacji u dwóch 30-latków, po kolacji małe co nieco. Kameralny film, fatalnie kadrowany, bez napięcia i jakieś akcji, drętwe dialogi, choć pewnie taka jest właśnie niefilmowa codzienność. Tylko po co o tym kręcić film? Niewątpliwą jego zaletą to, że nie trwa długo. Temat ciekawy, ale autorom zabrakło pomysłu.

Raczej strata czasu. Historia jednej nocy.. a sądziłem że to trochę głębsza analiza związku

Warto zobaczyć

Film fajny, ciekawy temat. Szkoda tylko, że opowieść ogranicza się do jednego wieczoru, nocy i poranka następnego dnia. Z własnego doświadczenia wiem, że takie spotkanie może przynieść totalną zmianę w związku. A tych, którzy piszą tu o "bajeczce", zapraszam do nas :-) Tam, gdzie jest miłość, nieważne są ani liczba partnerów, ani ich dotychczasowa sytuacja rodzinna.

20 min gadania na kamerce, 40 min jedzenia, 10 minut seksu. Nie warto, nic specjalnego.

Zobacz także