W imię... /
W imię...

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

W imię... /
W imię...

Ocena: 3.8 / 5 (90 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Pierwszy polski film otwarcie poruszający tematykę konfliktu między wiarą a homoseksualnością
  •   Uznany przez krytykę, doceniony na całym świecie (pokazywany w ponad 25 krajach)
  •   Głębokie i przekonujące kreacje aktorskie Andrzeja Chyry i Mateusza Kościukiewicza

Opis

Nowy film Małgośki Szumowskiej, autorki wielokrotnie nagradzanych „33 scen z życia” i głośnego „Sponsoringu”, to historia niemożliwej miłości księdza, osadzona w realiach katolickiej społeczności. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat.

Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (w tej roli Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.

Obrazki

Komentarze

Ten film jest pierwszym polskim filmem gejowskim 100%

Ten film jest pierwszym filmem polskim w którym główny wątek to homoseksualizm a nie poboczny jak w sali samobójców pełno metrażowy i zrobiony bardzo naturalnie a nie jak w homo father sztuczność i dialogi az biją w homo father. senność juz był pierwszym dobrym ale tam to tlko jedna z trzech historii. Pewnie szumowska wzorowała eis na filmie który byl pierwszy poruszał religię i homoseksualizm ,,priest polski tytuł ksiądz. Ale temu filmowi nie przyznałbym teddy award siła przyciągania jest lepsza lada dzień . W ciemno, jest to najlepszy film polski o tematyce homoseksualnej che zaznaczy ze jeszcze nie oglądałem płynących z wiadomych względów już tu to pisałem Aw imię obejrzałem 20 września był to jedn z dwóch filmów pokazywany w moim kinie w Suwałkach drugi to wcześniej przelotni kochankowie jak na Suwałki bylo90 to sporo bo sal może pomiesic190 w tym klika starszych małżeństw nawet po70 lat co mnie zdziwiło polska się robi i bardziej tolerancyjna.Ale już na nieznajomy w sali kameralnej w suwalskim ośrodku kultury w ramach turne nowe horyzonty było na60mijsc mozetylko18.Wybieram się jutro na swój trzeci film do kina w Suwałkach witaj w klubie LGBT moja ocena 4z a najlepszy film polski jaki dotąd oglądałem .na Obydwu filmach polskich ,,Płynących wieżowcach'' i ,, W Imię..'' do czekaliśmy przełamania tabu filmach seks gejowski do tej pory reżyserzy się chyba bali urazić publiczność lub społeczeństwo .Brawo za odwagę. Te dwa filmy już przeszły do historii polskiej kinematografii LGBT .

To był pierwszy mój film gejowski 100% na którym byłem w kinie i wdziałem seks homoseksualny

Solidnie zrobiony, bez jakiejś infantylności, choć do mnie osobiście zupełnie nie przemawia. Ale całkiem dobrze się ogląda, choć małpie zabawy w polu kukurydzy zupełnie bez sensu.

Ciekawy...

Film ciekawy dobrze zrealizowan i zagrany...choć faktycznie niektóre sceny nie potrzebne..dla mnie na pierwszy plan tego filmu wysuwa się samotnośc człowieka..i to nie zależenie czy jest homo czy nie...po prostu samotność i ogromna tęsknota za kimś bliskim..zresztą poruszające słowa głównego bohatera"chciałem się tylko przytulić"..ogólnie waro zobaczyć..

prawda

Witam. Bardzo prawdziwy film. Przezylem w swoim zyciu kilka spotkan z osobami duchownymi. A zaznaczam ze prowadze otwarcie gejowskie zycie. Osobiscie poznalem 2 zakonnikow, 3 ksiezy diecezjalnych, kilku klerykow I jednego biskupa. Wszyscy zazdroscili mi odwagi a mi ich po prostu bylo zal. Na codzien zyli w klamstwie ale nie mieli w sobie dosc odwagi zeby zyc w pelni swoim zycie. Po prostu żal. Mam nadzieje ze powstana inne, mocniejsze filmy o tej tematyce. A Kosciół w końcu stanie twarza w twarz z problemem.
p.s. Pamietam jak z wypiekami na twarzy ogladalem na poczatku lat 90-tych film "Ksiadz" w nieistniejacym juz kinie w moim malym misteczku. Teraz mieszkam za granica wiec jest mi łatwiej niz w Polsce. Pozdrawiam znajomych z Inicjatywy Rybnickiej, tez z lat 90-tych.

Bliskość

Film dobrze zrealizowany, ogląda się spokojnie. Opowiada życiową historię bardzo naturalnie.

Film

Beznadzieja, flaki w oleju. Ale czego można się spodziewać po polskim kinie gejowskim.

no niee

Nie wiem czego oczekiwales... Film mega rozumiem ze moze sie nie podobac ale polskie kino gejowskie super.. polacy polskiego kina nie potrafia docenic.. no coż bywa i tak

Ciekawy film

Film ciekawy, wciągający. Dla mnie rewelacja, pokazuje człowieka szukającego siebie, człowieka niezrozumiałego... świetna kreacja Chyry...

O tak!

Kościukiewicz i Chyra dali popis znakomitego aktorstwa! Dla mnie klasyk!

dobre kino

film o kontrowersyjnym wątku
kościół i seksualność... ciężki temat do dyskusji w naszych realiach
warto zobaczyć

Mnie do tego filmu kompletnie zraziły dłużyzny i liczne sceny nie wnoszące nic do fabuły. Ponownie jestem zdania, że wyszłoby mu na dobre skrócenie materiału o co najmniej godzinę. Muszę też przyznac szczerze, że ani nie rozumiem głównego bohatera, ani też nie wiem, jakim cudem doszło do sceny łóżkowej kończącej film.

Zobacz także