Wyzwoleni /
O Ninho

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Wyzwoleni /
O Ninho

Ocena: 3.4 / 5 (266 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   świetny miniserial doceniany na festiwalach
  •   historia chłopaka odkrywającego swoją seksualność
  •   barwny, mocno queerowy klimat

Opis

Bruno, młody żołnierz na przepustce, próbuje odnaleźć brata, z którym stracił kontakt dwa lata temu. Poszukiwania doprowadzają go do jego dawnych przyjaciół. Poznając ich, dowiaduje się zupełnie nowych rzeczy na temat swojego brata, ale i samego siebie. 

Wyzwoleni to doceniany na festiwalach brazylijski miniserial składający się z czterech 25-minutowych odcinków, które prezentujemy w jednej kompilacji. Opowiada historię chłopaka, który poznając grupę tworzących swój własny świat, odrzucanych przez społeczeństwo queerowych ludzi, odkrywa siebie i swoją seksualność. To właśnie wśród nich znajduje prawdziwy dom, zaznajac bliskości i zrozumienia.

Obrazki

Komentarze

Nieźle się zapowiada, ale...

Dlatego właśnie nie lubię oglądać seriali, które wciąż są w produkcji. Niezły film, rozkręca się... i urywa w pół słowa i w rozkroku. A co gorsza, wcale nie ma pewności, że będzie kontynuowany.

Ciekawy i wciągający

Po ostatnio kilku nudniejszych filmach ten jest bardzo dobry i ciekawy. Mógłby mieć kontynuację. Aż się prosi :)
Główny aktor dość wymownie gra twarzą i poznał fajną "bandę" chłopaków. Muzyka wtapia się w klimat. Ciepły i pozytywny film na tle dramatu. Polecam

film atrakcyjny...

...intelektualnie. Trzeba to lubić - zanurzyć się w czyichś dobrze oddanych emocjach. Czasem trochę mnie nudził, ale niekiedy moj wewnętrzny świat też jest nudny. Dodatkowo urzekła mnie muzyka - w mojej ocenie dobrze dobrana, klimatyczna... Jednym słowem - POLECAM!

Specyficzne kino dla konkretnej publiczności, dodatkowo jeszcze zabarwione charakterystycznym dla brazylijskiego kina klimatem "fado". Nie moja bajka ale uczciwie trzeba przyznać, że zrobione poprawnie.

Fabuła taka sobie ale za to klimat, stroje, fryzury i przede wszystkim muzyka 👍. Ten film to dla mnie odkrycie jak na Brazylię. Nie będę narzekał. Ma to coś, nawet jeśli to nieporadne. Wolę klimat od roztrząsania detali.

Zobacz także