Zagubieni /
The Tale of the Lost Boys

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Zagubieni /
The Tale of the Lost Boys

Ocena: 3.5 / 5 (224 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   głęboka i poruszająca historia o poszukiwaniu tożsamości
  •   prawdziwa męska przyjaźń
  •   coming out w konserwatywnej rodzinie

Opis

Alex (Oliver Aquino) jest Filipińczykiem, który przyjechał do Tajpej. Pewnej nocy poznaje Jerry'ego (Soda Voyu), barmana i studenta medycyny. Dwaj nieznajomi szybko stają się przyjaciółmi. Postanawiają wyruszyć we wspólną podróż by odwiedzić rodzinę Jerrego - żyjącą w tradycyjnej, rdzennej społeczności tajwańskiej. Jerry nie chce się wyoutować i rozczarować rodziny, a Alex woli udawać, że jego matka nie żyje, niż zmierzyć się z tym, że został przez nią porzucony. Intymne i szczere rozmowy pozwolą im zbudować więź i ukształtować własną tożsamość.

Film dostępny z opcją polskiego lektora.

Obrazki

Komentarze

Bardzo Dobry film wreszcie gra aktorska na poziomie bo orczwloskiego filmu to tak od polowystycznia do 20lutego gra w amerkanskich filmach byla amatoroska

nie ,kto napisał że ten film jest dobry mnie w ogóle nie zainteresował...słaby

kino azjatyckie wciąż mnie urzeka, ale nie każdy to lubi - bardzo przyjemnie się oglądało, a i temat życiowy. NIE jest żal kasy na takie filmy - polecam!

Ten dramat psychologiczny jest bardzo trudny do zrozumienia. Dana w opisie filmu obietnica ukształtowania tożsamości bohaterów jest na wyrost, a niektórzy powiedzą nawet że nie ma żadnego ukształtowania: jak się bali, tak się boją dalej.
Tytuł filmu na Filmweb to "Zagubieni chłopcy".
Film pozwala posmakować tajwańską i ogólnie modną ostatnio azjatycką kulturę i tu zakończyłbym listę zalet.

Absolutnie nie słuchajcie negatywnych komentarzy tutaj. Film jest mądry, wart obejrzenia. Nie ukrywajmy, filmy LGBT są z reguły słabe i mają przebrzmiały łzawy ton. Są na szczęście perełki, po obejrzeniu których można bardzo się podbudować. Ten film jest właśnie z gatunku takich.

Zobacz także