Żegnaj, mamo /
Thua Me Con Di

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Żegnaj, mamo /
Thua Me Con Di

Ocena: 4.5 / 5 (535 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   coming out story w pięknym, wietnamskim wydaniu
  •   zabawny i głęboko poruszający
  •   niesamowita równowaga między komedią i dramatem

Opis

Nau, najstarszy syn wietnamskiego, tradycyjnego klanu, po raz pierwszy od 9 lat wraca z USA do domu. Cała rodzina jest zaskoczona, gdy okazuje się, że przyjeżdża z młodym wietnamskim Amerykaninem - Ianem. Nikt nie wie, że Nau jest gejem i wszyscy oczekują od niego wypełnienia rodzinnego obowiązku: ślubu i posiadania dzieci, które będą przedłużać linię rodu. Starając się znaleźć idealną okazję na coming out Nau dowiaduje się, że jego matka jest poważnie chora.

Porywający portret rodziny i akceptacji oraz świadectwo nieustannie zmieniającego się kulturowo Wietnamu.

Obrazki

Komentarze

Radek jak zwykle zaskakujesz niezawodnie :) Z okazji urodzin życzę Ci abyś pozostał tak sympatyczny, szczery, spontaniczny i otwarty i żeby trafił Ci się wolny chłopak, który zauważy Twoje zalety i w którym zakochasz się po uszy! :)

Uroczo nieporadne jest tu wszystko, począwszy od scenariusza poprzez układ scen a na aktorstwie skończywszy. Mam wrażenie, że twórcy nie bardzo wiedzieli co chcą stworzyć i wyszedł im komediodramat w nieco bollywoodzkim stylu (te "glamour" zdjęcia:). Kilka scen ma potencjał no i para młodych aktorów też daje radę, ale do poziomu produkcji koreańskich czy tajwańskich jeszcze daleko. Natomiast brawa za próbę stworzenia branżowego filmu na rynku tak egzotycznym i bez wielkich tradycji filmowych.

To było "cóś"... Nie żałuję…

To było "cóś"...
Nie żałuję ani minuty.
Wart też było poznać inna kulturę i "układy rodzinne".
Pychotka

Jestem zachwycony!

Teoretycznie tak odmienny kulturowo kraj, a jednak ludzkie charaktery i przywary są jednakie...

I jak na dobrą komedię przystało - najbardziej normalna okazała się seniorka rodu, którą toczy demencja. Jak to w życiu...

Popłakałem się . Żartuję , film na 3 + , ale w tle pokazano ciekawy kawałek życia Wietnamu , ich tradycji i tak samo jak we wszystkich krajach nietolerancji dla osób LGBT . Jeszcze dziesiątki lat upłynie , nim osoby te spotkają się z większą akceptacją .

Ciepły, optymistyczny film familijny i obyczajowy o parze gejów wychodzących z ukrycia. Bardzo dobre, klimatyczne zdjęcia Wietnamu i pierwszoplanowych postaci. Film odważnie w zabawny sposób przedstawia często spotykane aczkolwiek poważne problemy rodzinne i dzielnych gejów radzących sobie mądrze i odpowiedzialnie z powstałymi dramatami. Nieczęsto spotykamy tak dojrzale zachowujących się gejów :) Mimo presji rodziny i utraty pamięci z powodu prawdopodobnej choroby Alzheimera babcia wymiata. Świetny film na Dzień Chłopaka i inne święta! :)

właśnie obejrzałem film z moim mężem azjatą pochodzi z Laosu bardzo piękny i wzruszający film zostanie do końca życia w naszych sercach ,muszę ten film kupić na stałe ,

Super film. Zwyczajna, życiowa fabuła przeniesiona w realia Wietnamu. Dobra gra aktorów i ogólnie się przyjemnie oglądało. Film może inspirować i dawać dużo nadziei.

Bardzo dobry dramat rodzinny. Scena tańca na festynie - jedna z najpiękniej wyreżyserowanych.

Zgadzam się z większością pozytywnych opinii na temat tego filmu. Bardzo ciekawie przedstawiona życiowa sytuacja z którą musi zmierzyć się z lepszym czy gorszym powodzeniem prawie każdy z nas. Dla mnie brakuje tylko odrobinę młodzieńczego seksu, który zadziałał by jak dobra przyprawa do całości.

Film fajnie zrealizowany i dobrze zagrany. Prawdziwie ukazana sytuacja osób LGBT w Wietnamie. Oby więcej tak wartościowych filmów tutaj

Z początku nie czułem tego filmu, inna mentalność i obyczaje Azjatów ale kiedy wreszcie doszło do wyrażania uczuć okazało się, że miłość między młodymi bez względu na płeć czy miłość rodzicielska a na drugim biegunie brak tolerancji i homofobia mają takie samo oblicze w Azji, Europie czy "wyśnionych" Stanach AP. BRAWO twórcy !!!!!!!!!!!!!!!!

Przepiękny film, bardzo wzruszający. Wietnamska kultura, silne więzi rodzinne. Osobiście znam kilku wietnamczyków, studiowałem z nimi i pracowałem i są szczerzy, życzliwi i skromni. Nie gustuję w azjatach, ale Nau jest i ładniutki i przystojny :)

Piękny film ,polecam wreszcie coś co wzruszyło mnie optymistycznie , bardzo dobry ,bez ciotowskich wulgaryzmów i wyuzdanego seksu film ...SUPER...

Wspaniały film. Nie spodziewałem się takiej perełki! Polecam zwłaszcza tym, którzy odwiedzili kiedyś Wietnam i interesują się tamtejszą kulturą i zwyczajami.

Poruszający, choć ani odrobinę sentymentalny, przekonujący, choć nie znam realiów Wietnamu - ale intuicyjnie nie dostrzegam żadnego fałszu. Żadne am glamourowe epatowanie egzotyką. Prawdziwi ludzie z prawdziwymi problemami. Nie byłem w stanie odczuć niechęci do nikogo. Wspaniała babcia, ale to raczej komediowy sztafaż - tu jednaj zupełnie na miejscu. Wspaniała pod każdym względem mama - jej piękna twarz pozornie bez emocji, ale te emocje można jednak zobaczyć, i nie są one miałkie. I cudowna para chłopców - tyleż nieporadnych w już egzotycznym dla siebie środowisku dawnej ojczyzny, co czułych i wobec siebie, i wobec bliskich. Piękny film. Nawet bardzo piękny.

Zobacz także