Beyto /
Beyto

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Beyto /
Beyto

Ocena: 4.3 / 5 (531 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   temat poszukiwania tożsamości bohatera zawieszonego pomiędzy dwoma kulturami
  •   wzruszająca historia opowiedziana w żywy i ciepły sposób
  •   niezwykłe kreacje aktorskie

Bonus

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Dimitri Stapfer - Mike

Opis

Beyto mieszka w Szwajcarii, pilnie się uczy i przygotowuje się do zawodów pływackich. Jest także szczęśliwie zakochany w swoim trenerze - Mike’u. Jednak gdy jego rodzice dowiadują się, że ich jedyny syn jest w związku z mężczyzną, postanawiają podstępem zwabić go do rodzinnej Turcji i ożenić z wybraną dla niego dziewczyną.

“Beyto” powstał na podstawie powieści "Hochzeitsflug"  autorstwa Yusufa Yeşilöza. Premiera filmu miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Zurychu w 2020 roku. Na szwajcarskim Festiwalu Filmowym Solothurn zdobył Nagrodę Publiczności.

"Szczery i wzruszający" Cineuropa
"Film tworzy silne napięcia między dawnymi tradycjami a współczesnymi wartościami." Shadows on the wall
"Złożony obraz bycia gejem-imigrantem wychowanym w homofobicznej kulturze jest całkowicie nowy i niezwykle przemyślany" Seventh-Row.com
"Wielokulturowa historia miłosna pełna emocji i zakrętów" thatshelf.com

Obrazki

Komentarze

Sympatyczny, lekki aczkolwiek schematyczny.
Ale gra postaci trenera - amatorszczyzna.
Nie wystarczą pohukiwanie, gwałtowna gestykulacja
i robieni min.

Bardzo ciekawy film, dałem 5, chociaż zakończenie może trochę przekolorowane

no i można zrobić w miarę dobry film o gejach - można . Zapewne ma tam jakieś braki , do czegoś można się przyczepić , ale ogólnie kawałek dobrego , pozytywnego kina . 3,5 - 4 w skali do 5 .

Całkiem fajny i wciągający film. Ludzkie dramaty ukazane w lżejszy sposób dający do myślenia. Poza tym - dobrze zagrany!

Dobry film. Dałem 5. Pięknie ukazane różnice kulturowe. Nie kipi seksem. Końcówka do poprawy... ale tak to super :)

Doskonały film, pełen dramaturgii. Zderzenie dwóch światów, dwóch kultura podejściu do spraw obyczajowych. Nie mniej bez względu na jakiekolwiek okoliczności miłość jest miłością, nie zna granic, nie zna innych obyczajów.

Przesłanie treściowe dużo głębsze niż forma w jakiej ją podano ale... polecam żeby obejrzeć. Za aktora grającego Beyto i pomimo aktorszczyzny tego źle dobranego Pan próbującego grać Mike'a. 4,5 się należy za refleksję jaką wywołuje film.

Fajny, choć końcówka chyba nierealna. Chyba, bo życie płata figle. Polecam.

Świetny film , zderzenie kultury tureckiej i europejskiej. Wybór między uczuciem a tradycją. Film pozostawia coś w sobie. Przystojny główny bohater.

Z ciekawego dramatu ludzki postaw i kryzysu tożsamości film prowadzi skok w finał zbyt kolorowy i wykonany po najmniejszej linii oporu. Tym samym niweczy udany początek i rozwinięcie, kreśląc przy tym postawy mocno egoistyczne i małostkowe (postać Mike'a). Moja ocena 5.5/10

Kolejny przykład na to jak religia i jej wpływ na społeczeństwo pierze ludziom mózgi. Kolejny przykład tego, jak ciężko jest się wyrwać z okowów tradycji. W tej historii najbardziej żal mi Seher - nie zasłużyła na takie upokorzenie. Beyto zabrakło jaj... jak wielu z nas w podobnych sytuacjach.

Rodziny w swojej „mądrości” często są całkowicie „głupie” - w ramach tradycji i pudrowania rzeczywistości doprowadzają do nieszczęścia aż trzy osoby, jakby jedna to było zbyt mało. Niby dotarło do nich to, co zrobili, ale czy rzeczywiście mają świadomość krzywd, które wyrządzili? Nie da się ukryć, że najbardziej poszkodowana została Seher, jednak mimo braku jaj przed ślubem pomysł rozwiązania tej trudnej sytuacji jaki zaproponował Beyto jest całkiem racjonalny - zwłaszcza, że dobra wola pojawiła się u wszystkich zainteresowanych…

bardzo poruszający film!
Historia jest wciągająca i trudno pozostać obojętnym

Świetny film. Temat filmu na czasie. Film bez ży..nia tęczą.
Bardzo wciągająca historia. Bardzo dobre aktorstwo głównego bohatera.

Film wart obejrzenia mimo niewiarygodnego zakończenia. Bardzo emocjonujący. Każdy zrozumie go zgodnie ze swoimi wcześniejszymi poglądami, nie jest jednostronny. Także i moim zdaniem religia to opium dla ludu.