Mandarynka /
Tangerine

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Mandarynka /
Tangerine

Ocena: 3.4 / 5 (111 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   nawiązuje do najlepszych filmów Almodovara
  •   film w całości nakręcony iPhone'em
  •   doceniony na najważniejszych festiwalach (Sundance, Karlowe Wary, Warszawski FF)

Opis

Transseksualna prostytutka Sin-Dee wychodzi z aresztu i dowiaduje się od swojej najlepszej przyjaciółki, że jej chłopak ją zdradził, w dodatku z biologiczną kobietą. Wściekła, ale cały czas na wysokich szpilkach, dumnie przemierza zakazane ulice Los Angeles aby go odnaleźć i zawalczyć o swój związek. Jest Wigilia Bożego Narodzenia.

„Mandarynka” to intensywny, słodko-gorzki film o dumnych i silnych dziewczynach, które zawsze trzymają się razem i pomimo swojej sytuacji życiowej nigdy nie tracą poczucia humoru. To daleka od tradycyjnej, ale równie poruszająca opowieść wigilijna o prawdziwej przyjaźni i poszukiwaniu miłości.

Obrazki

Komentarze

no wiec.....

mnie ten film wynudzil.dla mnie to raczej dramat niz komedia.....ale kto co lubi...

"Powiało" starym, dobrym Pedrem

Bawiliśmy się do łez, jak na pierwszych filmach Almodovara: Pepi, Luci, Bom i inne dziewczyny z ulicy, Labirynt namiętności, Czy sobie na to zasłużyłam :-) Genialne!

co za ......

..... pojebany (sorry za slownictwo) film, ale inaczej sie tego nie da nazwac. Obejrzalem caly, ale NIKOMU go NIE POLECAM. Jest tragiczny, wigilia z marginesem spolecznym....

Przepraszam, za brak polskich znakow, ale nie mam polskiej klawiatury.

Świetny film, pokazujący prawdziwe realia życia najniższych klas społecznych w USA ale zachowujący przy tym poczucie humoru i wiele zrozumienia dla ludzkich namiętności - film będzie świetną rozrywką dla każdego kto nie ma ciasnych horyzontów, polecam.

Prawdziwy, przekonywujący i oryginalny... Ogląda się go z zapartym tchem. Pokazuje prawdziwą a nie wyidealizowaną Amerykę... daje dużo do myślenia. Polecam!

Co by nie mówić o tym filmie jest to prawie dokumentacja ciemniejszej strony Los Angeles... Świetny Ransone!!!

Zobacz także