Mężczyzna imieniem Ove /
En man som heter Ove

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Mężczyzna imieniem Ove /
En man som heter Ove

Ocena: 4.5 / 5 (320 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   poruszający i zabawny, pełen uroku i ciepła
  •   rewelacyjna kreacja aktorska Rolfa Lassgårda
  •   nominowany do Oscara, zwycięzca Europejskiej Nagrody Filmowej dla najlepszej komedii

Opis

Ove (Rolf Lassgård) to dobiegający sześćdziesiątki wdowiec. Mieszka w małym, szwedzkim miasteczku i  od czasu śmierci żony nie potrafi odnaleźć spokoju i sensu życia.  Pogrążony w depresji decyduje się na krok ostateczny - chce odebrać sobie życie. Pewnego dnia, do sąsiedniego domu wprowadza się pochodząca z Iranu rodzina, a ich pierwsze spotkanie z Ovem nie wróży niczego dobrego.  Jednak z czasem zgorzknienie i niechęć nieoczekiwanie zaczynają przeradzać  się w coś zupełnie innego. Czy życie Ove odmieni się dzięki nowym lokatorom?

Obrazki

Komentarze

To jest przepiękny film, który się zapamiętuje. Jak widzę ocenę 3.8 to trochę przestaję ufać ocenom. Ten film jest genialny od samego początku.

Film piękny i wzruszający. Daję 5 gwiazdek. Zastanawiam się tylko co on robi na OUTFILM ???
Może dlatego że jeden z bohaterów okazał się gejem... szkoda że występował tylko przez 10 sekund .

Dobry, ciepły film. Świetna główna rola. Ale czy to jest pozycja na Outfilm? Jeden gej -uchodźca obecny na ekranie w nic nie znaczącym wątku prze 3 minuty to chyba za mało? ;)

fajny film, ale, podobnie jak inni, zastanawiam się co robi na OutFilm???? kilkunastosekundowy marginalny wątek ma być powodem??? Ktoś tu chyba struga wariata

Piękny i mądry jak Opowieść wigilijna
od czasu do czasu powinny TU pojawiać się takie filmy;
5/5 dla filmu i 5/5 Outfilmu

Jeden za najlepszych filmów jakie kiedyś obejrzałem
Po raz drugi pierwszy raz obejrzałem na hbo go
A obejrzałem sporo nawet 40 tys Proponuje życiowy film ale z wyraźnym wątkiem gejowski jeden z dwóch braci jest gejem euforia.

https://www.filmweb.pl/film/Euforia-2018-807533

Więcej filmów o seniorach LGBT proszę i życiowych film dokumentalnych typu ostatniej lekcji lub perły afryki

Film obyczajowy już w Polsce znany dzięki jednej ze stacji tv. Pogodny, choć są i tacy, którzy uznają go za komedię - forma to jednak wyłącznie środek do ukazania przemiany bohatera i wartości , których przez lata nie dostrzegał i lekcewarzył, a dzięki którym odzyskuje podmiotowość.

Spociły mi się oczy... tak mało w tonacji lgbt, a tak bardzo poruszający. O zyciu i prawdziwej miłości, o tym, ze nigdy nie jest za późno by zmienić wszystko.

Jest cos dziwnego w tym ze najmniej gejowski film na outfilmie zdobywa najwieksze uznanie wsrod widzow portalu jak przypuszczam dedykowanemu spolecznosci LGBT+. Film poprawny, nieco wzruszajacy i dobrze zagrany, ale po innego rodzaju kino tu zagladam. A Wy?

Przyłączam się do głosów pozytywnych na temat filmu. Jednocześnie zgadzam się, że wybierający pomylił zdaje się portal, na który powinien był on trafić.

Rewelacyjny film, trzeba go obejrzeć choć praktycznie nie ma nic wspólnego z tematyką LGBT. P.S. Przygotujcie sobie chusteczki ;-)

Bardzo dobry film obyczajowy. Zdjęcia filmu wyróżniają się wyjątkową ostrością i prawie zawsze dobrze dobranym, pięknym rozmyciem tła. Zdjęcia są naprawdę wyjątkowe - w całym filmie tylko kilka razy zauważyłem aberrację chromatyczną tła, głównie na odległych drzewach.
Do oglądania tego filmu nie można zachęcać każdego, ponieważ przez cały czas główny bohater próbuje zabić się. Na przykład filmu nie powinny oglądać osoby w depresji.
Ove jest zgorzkniałym starcem o staromodnych racjonalnych poglądach, krytykującym zachodzące na świecie zmiany. Przez cały film poznajemy zwykle tragiczną przeszłość Ove. W filmie pojawia się trzecioplanowa postać geja, służąca jedynie pokazaniu, że mimo swoich wad Ove jest tolerancyjny. Film nie pasuje do tematyki zwykle spotykanej na Outfilm i niektórzy widzowie spodziewający się określonych treści mogą poczuć się oszukani.
Film jak na tak smutną tematykę bywa zabawny i podobał się.

Wielu się zastanawia, co ten film robi tutaj. Ale czy to jest istotne? Ważne, że jest to piękny film

Przepiękny film i cudowna opowieść. Od lat mam mieszane uczucia co do Skandynawii. To takie piękne miejsce do życia, wspaniali ludzie, którzy szanują sie nawzajem, szanują zasady, a dom można zostawić otwarty bez obaw, że ktoś cię okradnie. Jednocześnie nie umiałem tam żyć, bo nie potrafię, nie chcę trzymać się na dystans i zawsze ukrywać swoich uczuć i emocji, tak jak oni to robią, gotowi skrzywdzić siebie, byle tylko nie złamać reguł.

Wpierw przeczytałem książkę. Potem w kinie ,z początku,ze strachem,że nie będzie tak dobry jak słowo czytane, obejrzałem film. Też mnie zachwycił i zachwyca do tej pory, a obejrzałem go kilka razy. Mamy swoje ulubione miejsca, książki ,piosenki, i wiele podobnych rzeczy. Ten film też warto do nich dodać.

Ten film aż prosi się o komentarz, ale nie taki jak wszyscy się spodziewają. Amerykańska wersja tego filmu "Mężczyzna imieniem Otto" na HBO MAX jest o wiele lepsza. Ktoś powie, że może bardziej pod publiczkę, ale czy właśnie nie oto chodzi, żeby lepiej oglądało się taki film? Film szwedzki jest smutny, amerykański który kończy się podobnie jest dużo cieplejszy. No i aktorstwo dużo lepsze, w wersji amerykańskiej główną rolę gra Tom Hanks. Wątek lgbt w filmie amerykańskim bardziej rozbudowany (tam osoba trans). Nie mówię, że wersja szwedzka jest zła, ale amerykańska znacznie lepsza. Polecam również obejrzenie wersji amerykańskiej.

Zobacz także