1 BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH /
1 BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

1 BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH /
1 BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

Ocena: 3.0 / 5 (3 głosy)

Opis

Katalog wszystkich festiwalowych filmów, które można zobaczyć na outfilm.pl, znajduje się TUTAJ.

 

4. LGBT FILM FESTIVAL 2013 przedstawia:

1 BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

(zestaw 7 filmów)

 

ŚWIATŁO (The Light)

Odkąd w dzieciństwie ujrzała śmierć matki, obiecała sobie, że nigdy nie umrze. A potem żyła sama, długi czas dopóty, dopóki na jej drodze nie stanęła... piękna nieznajoma. Wtedy zakochała się i odtąd były razem. W dzień ukrywały się przed słońcem, w nocy piły krew. Ich ofiarami byli wyłącznie mężczyźni. Tą niemal doskonałą, wampiryczną harmonię przerwała nagle obsesja.

"Światło" to owoc współpracy absolwentów łódzkiej „Filmówki”: Mirona Wojdyło, Przemysława Miękini i Macieja Grzybowskiego. Połączyła ich idea: zrealizować ambitny, bezkompromisowy film o charakterze eksperymentu. Powstał prezentowany na festiwalach całego świata "psychoanalityczny dramat lesbijko-wampiryczny z uświadomioną i nieco dewiacyjną skłonnością do filmowego autotematyzmu".

reż., scen.: M. Wojdyło, zdj.: M. Grzybowski, muz.: M. Grzegorkiewicz, prod.: P. Miękinia, obs.: K. Dryzner, K. Porcari, B. Lauks, narr.: J. Trela, 28', Polska 2012

 

JAK MI NIE WYSZŁO

Opowieść o człowieku, który już nie może.  Nieśmiesznym komiku, sfrustrowanym geju, który poza pieniędzmi, miłością, talentem, poczuciem humoru i wyglądem ma wszystko... Żyje w świecie własnych urojeń.

Leżąc na kanapie u terapeuty, Przemek, opowiada o wybranych momentach ze swojego życia, które wywarły na nim silny wpływ. Miota się między podziwem dla własnego wyimaginowanego geniuszu a załamaniem z powodu tego, że nic mu w życiu nie wychodzi.  Od euforii do depresji. Od samozachwytu i pogardy dla zwykłych ludzi do napadów lęku i frustracji. Aż do zaskakującego finału…

reż.: N. Kostenko, scen.: N. Kostenko, P. Pilarski, zdj.: K. Średnicka, obs.: P. Pilarski i inni, 15', Polska 2012

 

ZDOBYĆ CODZIENNOŚĆ. HISTORIA GINO I MASSIMO

Dla większości z nas życie codzienne jest czymś oczywistym. Niektórzy jednak muszą zawalczyć o swoją codzienność, muszą ją zdobyć. Gino i Massimo mieszkają w jednej w najstarszych dzielnic Palermo, gdzie społeczność lokalna jest bardzo tradycyjna, gdzie nie jest łatwo otwarcie być gejem czy osobą transpłciową.

reż.: E. Morawska, A. Previti, zdj., muz.: E. Morawska, 4', Polska 2011

 

LALECZKA (Doll)

W filmie przedstawiono postać Ryszarda Czubaka, znanego w środowisku warszawskich artystów transwestyty, który żyjąc w Polsce ma i zawsze miał odwagę nie rezygnować ze swojej prawdy.

Film jest również próbą odpowiedzi na pytanie, gdzie jest prawda rzeczywista a gdzie ta, w którą pan Ryszard chce, aby cały świat uwierzył.

Film nakręcony przez studentkę II roku Wydziału Reżyserii WSF. Pozycja obowiązkowa!

reż., scen.: N. Kostenko, zdj.: P. Twardo, Ł. Kołtunowicz, 20', Polska 2011

 

COLD STAR

Młody chłopak zostaje zmuszony do skoku z trampoliny na basenie. Jest oszołomiony i pełen strachu. Otrzymuje pomoc... Dziwne spotkanie budzi w nim nowe pragnienia...

"Cold Star" to wezwanie do akceptacji tożsamości seksualnej, swojej oraz innych.

Kai Stänicke-twórca filmu, to niezwykle utalentowany młody człowiek, jego filmy są faworytami na najbardziej prestiżowych festiwalach LGBT na świecie.

reż., scen.: K. Stänicke, zdj.: T. Schneider, S. Schaal, muz.: J. Weissenborn, F. Tippe, 7', Niemcy 2011

 

(NIE)TYPOWA PARA (A)Typical Couple

Dwie dziewczyny. Związek, który niczym się nie różni od innych. Chwile radości, uśmiech i szczęście, które znają także pary heteroseksualne.

Jak mówią autorki filmu: "Ludzie muszą zobaczyć, że wspólne życie dwóch kobiet jest tak samo normalne i zwyczajne, jak ich heteroseksualnych przyjaciół; że to samo robimy i to samo czujemy. Nie jesteśmy wariatkami. Nasza codzienność to nie świat fantasy, choć być lesbijką jest... fantastycznie!".

Film zdobył nagrodę Audience Choice Award (ProFire Short Film Festival-Scotland 2012).

reż., scen., zdj., obs.: M. Z. Lenárdič & A. Wutej, muz.: D. Bones, Lovers, 6', Słowenia 2012

 

TRUDNE DO POWIEDZENIA (Ha(r)d to say)

Nowy Jork. Historia dwóch mężczyzn, którzy poznają się przypadkowo na ulicy i spędzają ze sobą resztę dnia. Znajomość zapowiada się bardzo obiecująco, ale w pewnym momencie wszystko się zmieni... Kilka słów…

reż., scen.: M. Gabaldón, 13', Hiszpania/USA 2012

 

Uwaga! Zestaw filmów należy do programu festiwalu i nie jest dostępny w abonamencie.

Obrazki

Komentarze

Podobało mi się humorystyczne podejście mężczyzny chyba po 30 ,,JAK MI NIE WYSZŁO'' . Podobny jest do mojego ulubionego filmu polskiego ,,Dzień Świra''

COLD STAR podobało mi się te napięcie i muzyka po prostu super.

TRUDNE DO POWIEDZENIA (Ha(r)d to say) ciekawy metraż czasami jedno słowo wszystko zmienia.

Ogólnie moja ocena to 4 ponieważ jedne mi się podobały metraże inne mniej.

Zobacz także