High Art /
High Art

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

High Art /
High Art

Ocena: 3.7 / 5 (57 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Mocny, wstrząsający i smutny film.
  •   Emocjonujący. Koło tego filmu nie można przejść obojętnie.
  •   Postaw wszystko na jedną kartę!

Opis

Prawdziwy intymny film o miłości między kobietami.

Syd, asystentka redaktora w magazynie Frame odkrywa, że jej sąsiadką jest utalentowaną fotografka Lucy Berliner. Zafascynowana pracami Lucy i kręgiem jej artystycznych przyjaciół, Syd szybko wnika w nowe środowisko, oddalając się od swojego chłopaka.

Otoczenie Lucy to ludzie ogarnięci niemocą twórczą, pogrążeni w narkotykach, usprawiedliwiający własną apatię pasywnością reszty grupy. Syd namawia Lucy do powrotu do fotografowania na łamach Frame upatruje w tym szansę wyrwania jej z twórczej apatii. Między kobietami rodzi się silna więź, która skłania obie do zweryfikowania ich dotychczasowego życia zawodowego i związków. Poza wątkiem miłości lesbijskiej Lisa Cholodenko („The kids are all right”) pokazuje typowe dylematy artystów u progu kariery - do czego są zdolni aby zdobyć sławę i jakie są jej konsekwencje.

Nagrody

  1. Sundance 1998 najlepszy scenariusz  (Lisa Cholodenko)
  2. Amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych NSFC 1999 najlepsza aktorka (Ally Sheedy)
  3. Film Independent 1999 Independent Spirit najlepsza aktorka (Ally Sheed)

Zdjęcia

Komentarze

5

Jeden z moich ulubionych filmów kinematografii lesbijskiej. Jeszcze nie raz pewnie go obejrzę, tak jak np. Better Than Chocolate.
Świetne ujęcia, fabuła, i niesamowita kreacja Lucy - bynajmniej nie miałabym nic przeciwko wejściu w skórę Syd... tyle, że z innym zakończeniem ;)

Dobrze skadrowany film

Rzeczywiście, dobre oko kamery, dobre kreacje aktorskie... Tylko ja jednak wolę, kiedy atmosfera jest mniej "zadymiona" (i nie chodzi mi tu o papierosy), a aktorki ładniejsze...

Ale to tylko takie moje kuku, bo film póki co, obejrzałam 2 razy - nie zawsze muszę oglądać ładne pejzaże i szybką akcję ;)

Polecam.

Zobacz także