Nić /
Le fil

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Nić /
Le fil

Ocena: 3.7 / 5 (162 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Przystojni faceci i namiętne uczucie.
  •   Przekraczanie kulturowego i obyczajowego tabu.
  •   Świetna muzyka i rewelacyjna rola Claudii Cardinale.

Opis

To pozytywna wizja tego, jak życie może wyglądać. Subtelnie opowiedziana historia rozgrywająca się w scenerii tunezyjskiego lata. "Nić" to to niebanalny romans doprawiony estetycznymi zdjęciami pięknego kraju Południa.

30-letni Malik (Antonin Stalhy) wraca z Francji do Tunezji po śmierci ojca. Zamieszkuje razem z matką (Claudia Cardinale) i podejmuje pracę architekta. Malik jest homoseksualny, ale ukrywa to przed matką. Kiedy poznaje Bilala (Salim Kechiouche), przystojnego araba, który jest służącym w posiadłości matki, zakochuje się w nim ze wzajemnością i wówczas wszystko staje się możliwe...

Obrazki

Komentarze

piękny film :) udało mi się iść na niego do kina w Toruniu w CSW z chęcią obejrzę raz jeszcze :) na outfilmie

u la la...

To prawda... fajny film... muzyka, plenery i... pokazanie pokrętności życia... nić "kłamstwa" w którym niestety nie raz trzeba tkwić... Wspaniała rola Pani C.C. pokazująca, że aktor może grać przez całe życie i... dopiero kiedy czas "da mu swe szlify na twarzy" wówczas jest bardzo autentyczny w roli. Warto zobaczyć. Pzdr! :0)

Niesamowite klimaty, piękne

Niesamowite klimaty, piękne zdjęcia i rewelacyjna gra aktorska. To wszystko składa się na bardzo udaną fabułę. Do tego filmu będę powracał. Doskonale pokazuje moje tęsknoty za czymś pięknym i czystym.

Film warty obejrzenia .

Przyjemnie sie oglada , fajna muzyka i plenery ale zachwytu nie wzbudzil we mnie...

Po prostu piękny

Szczerze mówiąc, to sam opis filmu nie za bardzo mnie zachęcił. Pomyślałem tu o typowej komedii romantycznej, w której bohaterowie się zakochują i mają duży problem z akceptacją otoczenia. Tu jest trochę inaczej, chodzi o kulturę w jakiej partycypują, że być może nie jest tak łatwo, jakby chcieli. Inspirująca i myślę, że wiodąca jest tu rola boskiej Claudii Cardinale, która jest po prostu bardzo autentyczna. Dawno nie widziałem tak inspirującej aktorki, pełnej energii i prawdziwości, w tym co robi.
Być może wątek homoseksualizmu w krajach arabskich nie jest przez ten film przedstawiony tak dogłębnie, ale myślę, że na tyle wystarczająco, aby zadowolić przeciętnego widza dramatu z wątkiem LGBT.
Polecam wszystkim, którzy chcą miło spędzić czas, podziwiając widoki, przystojnych mężczyzn i boską CC, oraz zanurzyć się w interesującą fabułę, bo akurat muzyka w tym projekcie nie za bardzo mi się podobała, ale w pełni oddawała klimat miejsca.

Muzyka

Czy ktoś wie jak nazywają się piosenki lecące w tle filmu ? :) Będę wdzięczny za info. :)

Oglądajcie :)

Film z pewnością wart zobaczenia. Oglądam kolejny raz i pewnie nie ostatni :)
Jest w nim coś co daje nadzieję, krzepi a w głowie zasiewa myśl, że może jednak ... wszystko jest możliwe :)
A zatem łamcie konwenanse i nie unikajcie mezaliansów...choćby na czas trwania filmu.

Pozdro,
M.