Sekrety /

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Sekrety /

Ocena: 4.0 / 5 (30 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   8 nominacji do nagród Izraleskiej Akademii Filmowej.
  •   Rewelacyjne, szczere i pełne pasji kreacje aktorskie.
  •   To dużo więcej niż film lesbijski - to uniwersalne i ponadczasowe kino.

Opis

Poruszający film o losach dwóch młodych żydowskich kobiet. Noemi i Michel poznają się w żeńskim seminarium w mieście Safed. Początkowo nie darzą się sympatią. Jednak zmienia się to, kiedy obie poznają Anouk – Francuzkę przybyłą do Safed w poszukiwaniu spokoju. Kobieta jest bardzo chora i nie ma nadziei na wyleczenie. Dziewczyny decydują się na użycie mistycznej żydowskiej kabały, zakazanej dla kobiet. Podczas pełnej ryzyka misji zaczynają odkrywać nie tylko swoje pragnienia, ale też własne przeznaczenie…

Zdjęcia

Komentarze

Cudowny

Przepiękny film, z niezwykłym, subtelnym klimatem. Niestety straszliwie zarżnięty przez lektora. Jeśli ktoś naprawdę chciałby się wczuć polecam poszukanie wersji z napisami...

cala prawda

Film godny polecenia, pokazuje realia dzisiejszego świata i tej kultury. Taka miłość również istnieje...... .

świetny

Bardzo, bardzo dobry film. Świetnie pomyślany, świetnie zrealizowany i świetnie zagrany. Gorąco polecam!

Jestem zdziwiony

Jak normalnie filmy les kompletnie mnie nudza, ten jest wybitny. Subtelny.
Nie wiem czy to jest zgodne z judaizmem, ale fragment o tym, ze grzechem jest tylko milosc (utrata nasienia!) miedzy mezczyznami a nie kobietami mnie zaskoczyl.
Warto

temat: jak najbardziej... , przekaz: słaby, tłumacz: do wymiany.

Tak się składa, że temat jest mi bardzo bliski więc mnie poruszył. Jednakowoż sposób w jaki jest on przedstawiony, to jakiś Bollywood. Nie wspomnę o tłumaczu, który myli Boker tov z Mazel tov, a także Bar micwa z Bat micwą. To elementarne błędy.
W sumie- słabo.

daje do myślenia

Świetny film ale przeraża mnie jak człowiek potrfi sam sobie stworzyć piekło. Wiara powinna być dla ludzi a nie odwrotnie. Dla mnie tak pojmowana wiara jaka by ona nie była to wynaturzenie.

Przełamałam się i obejrzałam film do końca. Warto było, chociaż przyznac muszę, że kompletnie nie rozumiałam mentalności bohaterów. Wszyscy tkwią w ruchomych piaskach ortodoksji, pożerających ich powoli, ale oni nie chcą albo nie potrafią z nich uciec. Smutne.