Cubby /
Cubby

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Cubby /
Cubby

Ocena: 2.8 / 5 (101 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   cudowna opowieści o przyjaźni dużego i małego dziecka
  •   superbohater wspierający wchodzenie w dorosłe życie
  •   animacja pomagająca uzewnętrznić uczucia bohatera

Opis

Mark - dwudziestosześcioletni mężczyzna ze spektrum autyzmu - opuszcza rodzinne gniazdo i przeprowadza się do Nowego Jorku. Nie ma jednak pracy, mieszkania, perspektyw. Podejmuje się opieki nad 6-latkiem, która szybko przeradza się w prawdziwą przyjaźń. Relacja opiera się na wzajemnym rozwoju kreatywności, wsparciu w niezrozumieniu ze strony rówieśników, które pomagają głównemu bohaterowi w akceptacji samego siebie i kontroli nad swoim "dorosłym" życiem. Świat rysunków, wyobraźni Marka zazębia się z rzeczywistością, staje się jej częścią, tworząc przy tym alternatywnego bohatera Leather Mana - pomoc w drodze do sukcesu w wielkim mieście.

Mark nie wie jak relacje międzyludzkie powinny działać, jest dziwaczny, irytujący, ale przede wszystkim uroczy i dobry dlatego wyruszamy na tę wyprawę - próbę rozwiązania zawiłości dorosłości razem z nim.
Powstało wiele filmów, gdzie bohater wyjeżdża do wielkiego miasta w poszukiwaniu nowego, lepszego życia, ale taki, w którym bohatera-geja przyjacielem jest 6-latek i wyimaginowany superbohater w skórzanej zbroi, ciężko znaleźć.

Na ekranie pojawiają się m.in. Jeanine Serralles ("Kobieta w oknie", "Co jest grane, Davis?"), Matthew Shear ("Alienista", "Historia małżeńska") czy Zachary Booth ("Zostań ze mną")

Obrazki

Komentarze

Uważam, że całkiem fajny, pogodny film z nietuzinkowym scenariuszem. Wśród masy podobnych do siebie filmów, na pewno się wyróżnia.

żeby nie to aktorstwo, ta muzyka... to byłby całkiem fajny film. ale mam wrażenie, że czegoś tu zabrakło. daję takie 2,9 na 5

Bardzo fajny film,podobał mi się,dobry scenariusz i niezła gra aktorska. Polecam wszystkim,którzy lubią takie tematy w firmie.