Damskie szorty 1: Pierwsza randka /
Girls on Film 1: First Date

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Damskie szorty 1: Pierwsza randka /
Girls on Film 1: First Date

Ocena: 3.3 / 5 (89 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   pierwsza część całej serii
  •   9 zaskakujących i różnorodnych lesbijskich historii
  •   najwyższej jakości selekcja wg Peccadillo Pictures (seria "Męskie szorty")

Opis

"Damskie szorty" to nowa kompilacja filmów krótkometrażowych o kobietach. Zestaw wybrany przez Peccadillo Pictures (seria "Męskie szorty") składa się z najbardziej zaskakujących i różnorodnych lesbijskich historii. Pierwsza odsłona serii opowiada m.in. o zabawnych randkach, nietypowej terapii dla par i o publicznym okazywaniu uczuć. Już niedługo premiera kolejnej części!

 

PIERWSZA RANDKA - reż. Janella Lacson, USA, 7 min.

Amanda zwierza się przyjaciółce z niezręcznej, niezbyt udanej randki z dziewczyną, która bardzo się jej podoba. Kiedy wspólnie decydują, że powinna do niej napisać, sytuacja mocno się komplikuje.

BALON - reż. Yenni Lee, Norwegia, 11min.

Julie chce zapomnieć o trudnych chwilach ze swojej przeszłości. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się piękna, rudowłosa dziewczyna.

TERAPIA 2 - reż. Christoph Scheermann, Niemcy, 16 min.

Kerstin and Petra, dwie kobiety w średnim wieku, wracają na terapię dla par ze swoimi problemami. Psycholog radzi im, aby spędziły razem noc w hotelu. Żadna z nich nie spodziewa się tego, co tam przeżyją.

DEZERCJA – reż. Deb Shoval, USA, 13min.

Dziewiętnastoletnia Joey zaczyna służbę wojskową. Parę dni przed przeniesieniem do Afganistanu postanawia jednak uciec do Kanady ze swoją dziewczyną. Rzeczywistość zweryfikuje jej plany.

ZNAKI – reż. Alex Siow, USA, 6 min.

Dwie przyjaciółki na wystawie w galerii komentują mijające je kobiety. Gdy pojawia się przed nimi prawdziwy ideał, wpadają w kłopoty.

JAMES DEAN - reż. Lucy Asten Elliott, Wielka Brytania, 8 min.

Małżeństwo z dwiema córkami wybiera się na urlop. Jedna z nich postanawia wykorzystać ten moment, aby pokazać najbliższym prawdziwą siebie. Film został wspaniale przyjęty na festiwalu filmów LGBT w Londynie.

TRZYMAJ SIĘ MOCNO – reż. Anna Rodgers, Irlandia, 13min.

Publiczne pocałunki i trzymanie się za ręce nie są dla każdego - w związkach jednopłciowych otwarte okazywanie uczuć bywa trudną decyzją. Krótki dokument o życiu w świecie niezauważalnych, czułych gestów.

DUSZA TOWARZYSTWA - reż. Lauren Wolkstein, Francja, 14min.

Chloe właśnie kończy 18 lat. Na jej imprezie urodzinowej pojawia się tajemnicza 30-letnia kobieta, która robi na niej duże wrażenie.

RANDKA MARZEŃ – reż. Diana Juhr DeBenedetti i Andromeda Godfrey, Wielka Brytania, 3min.

Dwie kobiety wynajmują pokój w hotelu. Chcą spędzić ze sobą trochę czasu sam na sam. Ile będą w stanie zrobić, żeby w ciągu jednej nocy zrealizować swoje najgłębsze fantazje?

Obrazki

Komentarze

Całkiem przyjemnie się oglądało. Filmik "Trzymaj się mocno" jest w 2/5 gejowski :)

Patrząc po sobie widzę, że geje często lekceważą lesbijki, a to jest bardzo nie w porządku.

Pierwszy, słaby, zrobiony chyba przez branżę porno (taki styl).
Niektóre naprawdę niezłe.
Ostatni najlepszy :D

"Trzymaj się mocno" zasługuje na ogromne wyróżnienie! Mimo krótkiej formy film daje do myślenia, podnosi na duchu, że istnieją też normalne osoby lgbt. I jednocześnie przygnębia, że trzeba ukrywać uczucia. Ma też wymiar "edukacyjny" dla nietolerancyjnego społeczeństwa, gdy przedstawia ludzką stronę lgbt. Dlatego powinno być więcej tego typu filmów, zamiast setek ukazujących lgbt (zwłaszcza gejów) od jak najgorszej strony, jako patologię puszczającą się na prawo i lewo, jakby poza seksem nic więcej się nie liczyło!