Outfilm: długość nie ma znaczenia vol.2

Kolejna seria filmów krótkometrażowych z cyklu Outfilm: długość nie ma znaczenia vol.2. 
Filmy poruszają tematy nam niezwykle bliskie, problemy osób w naszym otoczeniu, których możemy na pierwszy rzut okaz nie zauważyć. Pojawią się w kompilacji filmy, które z humorem rozprawią się ze stereotypami czy teoriami spiskowymi. Niektóre pozostaną w głowach zdecydowanie na dłużej. 

Miłego szortowania!

Outfilm: długość nie ma znaczenia vol.1

Outfilm: długość nie ma znaczenia vol.1 zebraliśmy dla Was filmy, które poruszają tematy tożsamości, poczucia przynależności, pochodzenia, uprzedzeń, z którymi zmaga się społeczność ze strony otoczenia i rodziny. Najnowsza seria to ponad dwugodzinny zestaw nagradzanych na całym świecie krótkometrażówek. 

Out

Coming-out to przełomowe wydarzenie w życiu każdej osoby LGBT. W swoim ściskającym za gardło filmie Denis Parrot zgromadził opublikowane w internecie nagrania młodych gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych, które ujawniają się przed najbliższymi. Stworzył w ten sposób niezwykły obraz chwili, w której życie zaczyna się na nowo.

OUT przedstawia kilkanaście autentycznych historii, m.in. Danny’ego Noriegi, czyli Adore Delano, gwiazdy RuPaul’s Drag Race. Film pokazywany na Warszawskim Festiwalu Filmowym w konkursie Wolny Duch.

Damskie szorty 2: Przed świtem

Druga część kolekcji lesbijskich krótkometrażówek z całego świata, wyselekcjonowanych przez Peccadillo Pictures (seria „Męskie szorty”).

HAPPY AND GAY - reż. Lorelei Pepi, USA, 10 min.

Oryginalne, queerowe spojrzenie na czarno-białą animację z lat 30. Przewrotna, tradycyjna kreskówka ze współczesnym przesłaniem.

NIEWAŻNE KTO - reż. Anne Claire Jaulin, Francja, 18 min.