Debiutanci /
Beginners

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Debiutanci /
Beginners

Ocena: 3.8 / 5 (128 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   słodko-gorzka komedia
  •   o miłości w każdym wieku
  •   obsypana nagrodami rola Christophera Plummera

Opis

Olivier (Ewan McGregor) prowadzi poukładane życie i uważa, że nic nowego i niespodziewanego już mu się nie przydarzy. I właśnie wtedy jego 75-letni ojciec (Christopher Plummer) postanawia wyznać mu, że jest gejem, co ukrywał przez całe życie. Ta informacja to dla Oliviera szok, ale pozwala mu ona na nowo zbudować zaniedbaną relację z najbliższym człowiekiem, którego jak się okazało zupełnie nie znał. Wkrótce Oliver spotka Annę (Melanie Laurent) i przekona się, że jest możliwe coś, w co już dawno przestał wierzyć - prawdziwa miłość po trzydziestce.

Debiutanci to słodko-gorzka komedia o tym jak zaskakujące, zabawne, ale i poważne potrafi być życie. I o tym, że odwaga i nadzieja mogą zdziałać cuda - w każdym wieku. Za rolę w filmie Christopher Plummer zdobył szereg najważniejszych nagród - m.in. Oscara, Złotego Globa, nagrodę BAFTA i Critics Choice.

Niezwykle dojrzały, prosty, a jednocześnie wielowymiarowy portret ludzkiej egzystencji. Marcin Pietrzyk, Filmweb

 

Obrazki

Komentarze

Bardzo dobry fil, tylko czy…

Bardzo dobry fil,m, tylko czy akurat tutaj. Na outfilmie to bym wolał, żeby jak facet idzie do łóżka to z drugim facetem, a nie laską. Z laską to sobie mogę w TV obejrzeć.

Bardzo ciepły, nastrojowy, delikatny i poruszający film. Fajnie, że pojawiają się tutaj dobre produkcje, które poruszają ważne tematy. Lubie takie klimaty. Zdecydowanie wart obejrzenia!
Polecam!

czy może mi ktoś wytłumaczyć co było ciekawego w tym filmie, albo o czym on konkretnie był? Albo co było w nim śmiesznego, skoro to komedia?

komedia? serio? po…

komedia? serio?
po zobaczeniu zwiastuna myślałem, że będzie mega , ale okazał się nudny...

Fantastyczny film dla inteligentnych ludzi, dajacy dużo do myślenia, z wysublimowanym żartem. Polecam.

Komentarz po obejrzeniu filmu, wcześniejszy był z "w trakcie". Jestem pod wrażeniem, film o dawaniu sobie szansy, pozwoleniu sobie, po wielu bolączkach, na stworzenie innej rzeczywistości i innego życia. Szczęśliwego.

Zobacz także