Dzieci rewolucji /
Nés en 68

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Dzieci rewolucji /
Nés en 68

Ocena: 4.1 / 5 (166 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   40 lat walki: od studenckich buntów w 68. do działań aktywistów z ACT UP
  •   miłość na tle rewolucji kulturowej we Francji
  •   film O. Ducastela i J. Martineau (Paryż 05:59, Podróż Felixa)

Opis

Jest rok 1968. We Francji rozpoczyna się rewolucja kulturowa. Catherine, Yves i Hervé są studentami i kochankami. Powstanie paryskich studentów w maju wywraca ich życie do góry nogami. Przepełnieni poczuciem utopijnej wspólnoty, przenoszą się na opuszczoną farmę na wsi. Jednak lata wolnej miłości nie trwają długo, ponieważ ich ambicje i dążenie do osobistego spełnienia prowadzą do wyborów, które ich podzielą.

Pokolenie ich dzieci to kolejna fala rewolucjonistów, którzy widzą świat zupełnie inaczej, niż ich rodzice. Na tle wydarzeń politycznych i historycznych, które na zawsze zmieniły nasz świat, budowane i zrywane są relacje, przyjaźnie i wielkie miłości.

Film w reżyserii Oliviera Ducastela i Jacquesa Martineau (Paryż 05:59, Podróż Felixa).

Obrazki

Komentarze

Film bardzo dobry moglby byc ramki zwaszcza wtych momentach kiedy anglskie napisy zlewja czy francuskie z polskimi

...to nie jest film; TO JEST F I L M ! Taki,który dalej mógłby trwać...Dobry,fajny i piękny.Z tzw.kinem LGBT mającym luźny związek,ale...To była po prostu DUŹA przyjemność estetyczna i emocjonalna.Piszę to z pozycji widza mocno dalszego od światopoglądu lewicy...(!?).Polecam wrażliwym.

Refleksja - dla takiego filmu warto płacić abonament. Dramat historyczny pokazujący dość oczywistą prawdę - akceptację społeczną trzeba sobie wywalczyć.

nudne to i wałkowane 1000 x ... w Polsce rewolucji 68 nie przerobiliśmy do teraz. a tematem lat 80 i epidemia hiv/aids ile można wałkować ten temat ...

Trzeba przebrnąć przez pierwszą godzinę , w której poznajemy 1-sze pokolenie głównych bohaterów, w 2-gim pokoleniu mamy parę gejów w głównych rolach i z bardzo interesującym wątkiem a to wszystko na tle zmian społecznych Francji od rewolucji w 1968 roku po koniec wieku XX, kiedy wchodzi ustawa o związkach partnerskich. Widać jaką długą drogę musiała przejść Francja od rządów prawicy po równość małżeńską. Mam tylko nadzieje że w Polsce potrwa to znacznie szybciej pomimo aktualnych trudności z ***. Film bardzo interesujący ale wytrwajcie pierwszą godzinę.

Film dobry.W Polsce rewolucji nie było szkoda.Zarnowano szanse w Polsce po roku 1989 na rewolucje.Żadnych zman w Polsce nie bedzie bo społeczenstwo nie chce.

Wielowątkowy i wydaje się (za)długi 🎥 film,
ale ta saga 👬👪👨‍👩‍👧‍👦👫 wciągnęła mnie na tyle,
że chciałbym oglądać dalej i dalej!!! 📽
😊😘😁