Esteros /
Esteros

Esteros /
Esteros

Esteros

Ocena: 3.9 / 5 (72 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   spotkanie po latach z pierwszą miłością
  •   naturalni, uroczy bohaterowie
  •   piękne zdjęcia i klimat

Opis

Jako mali chłopcy Matías i Jerónimo spędzali razem każde wakacje. Kiedy ojciec Matiasa dostał pracę za granicą, ich drogi nagle się rozeszły. Ponad 10 lat później Matías przyjeżdża ze swoją dziewczyną na miejscowy karnawał, gdzie trafia na dawnego przyjaciela. Niespodziewane spotkanie pozwala mu zrozumieć, że nie łączyła ich jedynie przyjaźń i że to uczucie nigdy nie wygasło.

To opowieść o relacji dwóch przyjaciół z dzieciństwa, których drogi potoczyły się zupełnie inaczej. Związany z dziewczyną Matías skończył studia i zaczął pracę w korporacji. Jerónimo, chociaż nie odniósł wielkiego sukcesu, realizuje swoje marzenia i żyje w zgodzie ze swoją orientacją. Przepiękne rozlewiska, tytułowe esteros, są tłem ich młodzieńczej przyjaźni, która przeradza się w miłość.

Jeżeli podobał Wam się Plan B i Pokój Leo, zobaczcie koniecznie!


"W tym filmie argentyńskiego debiutanta, opowiadającym o wieloletniej relacji dwóch mężczyzn, znajoma opowieść odsłania się z niezwykłym liryzmem. Wiele innych obrazów pokazywało głównego bohatera, który uczył się zaakceptować własną seksualność po wielu latach wewnętrznej walki. "Esteros" wyróżnia się na ich tle niecodziennym umiarem i wrażliwością."

The Hollywood Reporter

Zdjęcia

Komentarze

Berg

Lekko nainwe, ale urocze do granic. Szczególnie przy porannej kawie. A niech mnie, polecam!

Przyjemny klimat i zmysłowe zdjęcia

Ten film to może nie arcydzieło sztuki filmowej, jednak przekonująco zostali przedstawieni główni bohaterowie. Poza tym ładne zdjęcia przyrody, przystojni aktorzy i zmysłowość, jak na przykład dłuższe ujęcie nagich męskich stóp podczas relaksu na łódce.;)

miłość gay może być wyjątkowa

ten film koniecznie trzeba zobaczyć przynajmniej dwa razy, pierwszy raz odczułem jakiś niedosyt, drugim razem poczułem klimat /spójność scen retrospekcyjnych z terażniejszością/ trzecim razem pokochałem południowoamerykańców za ich zachwycającą odmienność. Na pierwszy rzut oka wyglądają na macho, bliżej, dla nas europejczykow to trochę naiwni i krzykliwi prostacy a tak naprawdę to wyjątkowo wrażliwi i uczuciowi ludzie do tego o powalającej urodzie/Jero/.

:)

Jeden z tych dobrze kończących się filmów. Wiadomo nie da wszystkich bohaterów/bohaterek, ale mam dość rzeczywistości, dlatego dla mnie to wspaniały film. W swej prostocie, pięknie natury. Po prostu polecam :)

Taki sobie

Jakoś nie przekonuje. Zbyt mało realizmu w tej opisanej sytuacji. Walka o happy end średnio udana.

u nas nieprawdopodobne

Takie piękne i romantyczne historie może się i zdarzają gdzieś nad dalekimi rozlewiskami ale nie tu u nas ,w tym europejskim,cywilizowanym kurwidołku gdzie każdy tylko szybko innego szuka i po kilku spotkaniach myśli o następnym.