Esteros /
Esteros

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Esteros /
Esteros

Ocena: 4.3 / 5 (576 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   spotkanie po latach z pierwszą miłością
  •   naturalni, uroczy bohaterowie
  •   piękne zdjęcia i klimat

Opis

Jako mali chłopcy Matías i Jerónimo spędzali razem każde wakacje. Kiedy ojciec Matiasa dostał pracę za granicą, ich drogi nagle się rozeszły. Ponad 10 lat później Matías przyjeżdża ze swoją dziewczyną na miejscowy karnawał, gdzie trafia na dawnego przyjaciela. Niespodziewane spotkanie pozwala mu zrozumieć, że nie łączyła ich jedynie przyjaźń i że to uczucie nigdy nie wygasło.

To opowieść o relacji dwóch przyjaciół z dzieciństwa, których drogi potoczyły się zupełnie inaczej. Związany z dziewczyną Matías skończył studia i zaczął pracę w korporacji. Jerónimo, chociaż nie odniósł wielkiego sukcesu, realizuje swoje marzenia i żyje w zgodzie ze swoją orientacją. Przepiękne rozlewiska, tytułowe esteros, są tłem ich młodzieńczej przyjaźni, która przeradza się w miłość.

Jeżeli podobał Wam się Plan B i Pokój Leo, zobaczcie koniecznie!

 

"W tym filmie argentyńskiego debiutanta, opowiadającym o wieloletniej relacji dwóch mężczyzn, znajoma opowieść odsłania się z niezwykłym liryzmem. Wiele innych obrazów pokazywało głównego bohatera, który uczył się zaakceptować własną seksualność po wielu latach wewnętrznej walki. "Esteros" wyróżnia się na ich tle niecodziennym umiarem i wrażliwością."

The Hollywood Reporter

Obrazki

Komentarze

Berg

Lekko nainwe, ale urocze do granic. Szczególnie przy porannej kawie. A niech mnie, polecam!

Przyjemny klimat i zmysłowe zdjęcia

Ten film to może nie arcydzieło sztuki filmowej, jednak przekonująco zostali przedstawieni główni bohaterowie. Poza tym ładne zdjęcia przyrody, przystojni aktorzy i zmysłowość, jak na przykład dłuższe ujęcie nagich męskich stóp podczas relaksu na łódce.;)

miłość gay może być wyjątkowa

ten film koniecznie trzeba zobaczyć przynajmniej dwa razy, pierwszy raz odczułem jakiś niedosyt, drugim razem poczułem klimat /spójność scen retrospekcyjnych z terażniejszością/ trzecim razem pokochałem południowoamerykańców za ich zachwycającą odmienność. Na pierwszy rzut oka wyglądają na macho, bliżej, dla nas europejczykow to trochę naiwni i krzykliwi prostacy a tak naprawdę to wyjątkowo wrażliwi i uczuciowi ludzie do tego o powalającej urodzie/Jero/.

:)

Jeden z tych dobrze kończących się filmów. Wiadomo nie da wszystkich bohaterów/bohaterek, ale mam dość rzeczywistości, dlatego dla mnie to wspaniały film. W swej prostocie, pięknie natury. Po prostu polecam :)

Taki sobie

Jakoś nie przekonuje. Zbyt mało realizmu w tej opisanej sytuacji. Walka o happy end średnio udana.

u nas nieprawdopodobne

Takie piękne i romantyczne historie może się i zdarzają gdzieś nad dalekimi rozlewiskami ale nie tu u nas ,w tym europejskim,cywilizowanym kurwidołku gdzie każdy tylko szybko innego szuka i po kilku spotkaniach myśli o następnym.

Film bardzo dobry, bo prawdziwy. Pokazuje, że zakochać się mogą w sobie chłopcy jeszcze zanim im staje, Polega to na ogromnej chęci przebywania ze sobą . Tak - budzi się w nas orientacja przed dojrzewaniem. I taka miłość, wzajemna, jest mega silna i może zostac na całe życie. Zniszczyć ją może tylko poczucie krzywdy, ale w tym fimie na szczęcie chłopcy-dzieci siebie nie skrzywdzili.
Za pokazanie, że miłośc zaczyna się przed dojrzewaniem i jej siła jest największą jesli jest dwustronna i jeśli nie ma krzywdy - wielki plus dla filmu.
No a przebieg tej miłości w życiu dorosłym - jeden z nich próbował żyć jak hetero ale nawet jego dziewczyna mówiła mu, że jest jakiś dziwny, więc nie ma tu naiwności filmowej. Chciał mieć kasę, robić karierę, ale w ty celu musiał zadowolić dziewczynę, która była córką szefa. Widział, że jej nie zadowala i ona o tym wie, więc widział, że kariera wkrótce się skończy - więc podjął słuszą decyzję. Byłoby inaczej gdyby ta jego dziewczyna chciała przymykac oko na jego homo, wtedy nie byłoby happi endu.

Piękny film o zwycięstwie prawdy duszy nad miernotą obłudy i kariery . Naprawdę dobry film o tym czym jest miłość.

Piękny film. Prawie popłakałem się na końcu...

Lekki, bardzo prawdziwy film. Cudowne zdjęcia, przystojni aktorzy. Jeden z tych filmów LGBT, które warto obejrzeć.
Będę chętnie do niego wracał, polecam!

OMG Gadają o jakichś piraniach i krokodylach a potem włażą do wody...odważne chłopaki!!!

Fajny i ciekawie nakręcony super że ciągle odnajduje takie filmy tutaj niby nie pozorne a chwytające za serce. Polecam oczywiście oceniając na 5.

Dość przyjemny film, ale bez szału.
Swoją drogą skala oceny powinna być od 1 do 10, bo 3 wydaje mi się zbyt niską oceną a 4 za wysoką.

Piękny, delikatny, wrażliwy film o tym, co w życiu jest naprawdę najważniejsze, co liczy się najbardziej i za czym wszyscy tęsknimy.

Nooooo nareszcie!! Argentina!! Diego Schwarzmann, Del Potro i cała zgraja pięknych facetów!! I wreszcie jakiś film który kończy się tak jak powinna się kończyć miłość pomiędzy dwoma facetami:) Za to dodatkowa gwiazdka! Jak zwykle mnie to kino nie zawodzi. Cudowne zdjęcia, naturalni w swej prostej ale skutecznej melancholii aktorzy. I to cudowne uczucie przemijania. I mam gdzieś, że historia oklepana, że nic nowego lub oryginalnego. Rany Julek! Wreszcie coś się bohaterom udało. Tak jak mnie:)) E serio!! Si, me abla espagnol:))

Bardzo dobry film. Podobało mi się to, że wiele emocji wyczuwa się pod skórą. Nie jest dosadny, a przejmujący. Naprawdę polecam.

Marzył mi się jeden na prawdę piękny, emocjonalny dramat, który się dobrze skończy. Doczekałem się <3

Zakochałem sie w tej piosence:)) Piękny film, krajobrazy i wspomnienia bohaterów.

Poruszający, emocjonalny,. Dobrze odane życiowe zagubienie filmowego dorosłego Matiuasa przez odtwórcę I.Robersa. Dardzo dobre role dziecaków, choć podobieństwa do "dorosłych" bohaterow trzeba szukać z przysłaowiwą świecą.

Im bliżej końca widać, że film jest niedopracowany. Bez pomysłu na zakończenie. Typowe, schematyczne kino z dobrze odegranymi rolami i fajnym klimatem. Najbardziej kuleje fabuła. Moja ocena 5.0/10

Zobacz także