Kraina burz /
Viharsarok

Kraina burz /
Viharsarok

Ocena: 4.2 / 5 (290 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Dobre kino europejskie.
  •   Temat homofobii w sporcie i na prowincji.
  •   Burzliwy trójkąt trzech chłopaków.

Opis

Węgierski dramat o pożądaniu i homofobii. Historia oparta na faktach.

Młody węgierski piłkarz gra w niemieckim klubie, ale nie jest specjalnie lubiany w drużynie. Może dlatego, że jest emigrantem, a może dlatego, że jest gejem. Nie chcąc doświadczać kolejnych upokorzeń, postanawia zostawić piłkę nożną i wrócić do rodzinnej wioski. Tam zakochuje się w chłopaku, który pomaga mu remontować stary dom. Jednak życie w małej konserwatywnej społeczności okazuje się równie trudne, jak w zdominowanym przez mężczyzn sporcie.

Film miał światową premierę na festiwalu w Berlinie. Porusza szereg aktualnych tematów: osoby homoseksualne w sporcie, przejawy homofobii na prowincji, zazdrość w relacji trzech chłopaków. Polecamy szczególnie miłośnikom kina europejskiego.

Polska premiera jednocześnie w kinach i na outfilmie.

Przeczytaj także wywiad z reżyserem udzielony specjalnie dla outfilmu (uwaga - wywiad zawiera szczegóły dotyczące fabuły i zakończenia).

Zdjęcia

Komentarze

x

do czego prowadzi indoktrynacja… nie ważne o jakiej religii mówimy ale każda prowadzi do tego samego.

Ja...

... indoktrynacji większej tu nie zauważyłem, ale duchota, zaściankowość, zgroza życia w malutkiej, szczelnej wspólnocie nie tolerującej niczego poza swoimi zdziczeniami aż piszczy, aż krzyczy, wyłazi z każdego z każdego zakamarka. Czy to możliwe, że aż tyle może zależeć tylko od tego, gdzie i kiedy się rodzimy? Życie w takiej "społeczności" musi być czymś niewyobrażalnie trudnym, tym bardziej dla jednostek, które nie mieszczą się w żaden sposób w ich ramach. Tak niewyobrażalne, że się krzyczeć z niemocy, bezsilności... I z takim krzykiem przyjąłem zakończenie...

:(

Wow... nie tego się spodziewałem... naiwny liczyłem na szczęśliwe zakończenie... :( Mocny, wyważony i dobry... Polecam.

POLECAM!

Realizacja, fabuła, ujęcia, muzyka - wszystko na 5. Film zupełnie nieprzewidywalny. Wiele przemilczeń, czy niedomówień zmusza widza do myślenia. Zakończenie powalające. Po obejrzeniu filmu kłębią się w mojej głowie pytania natury egzystencjalnej. Myślę o sensie bliskości, poświęceń, powadze decyzji. O tym jak pewne kroki mogą mieć ogromne odbicie na moim, czy drugiej osoby życiu? W jakiejś mierze utożsamiam się z Szabim. Tak wiele decyzji podjąłem w swoim życiu zważając nie na siebie i swoje "dobro" lecz innych. Gdzie mnie to doprowadziło i dokąd prowadzi? Obawiam się, że przede mną długa nieprzespana noc - a wszystko to przez obraz "Krainy burz".

Ciekawy ale...

spodziewałem się czegoś więcej, choć i tak wiele przemyśleń wywołał w mojej głowie. Polecam zagłębić się w wątek religijny na prowincji. A temat trójkąta jest bardzo ciekawy choć może sprawić ból jeśli się kocha jednego z boków trójkąta bardziej.

Ciekawy

Momentami trochę mi się dłużył ale generalnie jest to film z fajnym obrazem, muzyką, poruszający kilka ciekawych wątków. Ogląda się dobrze, daje do myślenia, zaskakuje finałem.

O wyborach

Film o sztuce dokonywania wyborów. Trudnych wyborów, motyw romansu 3 osób....chciałbym więcej, czemu nie związek 3 osób??? Wtedy to by dopiero było...
Faceci przystojni, widoki ładne, muzyka miła dla ucha, a atmosfera ciężka, duszno tam od emocji i od napięcia.

komentarz

Film jako taki. Główny bohater to taki trele morele, nie ma ambicji, swojego zdania, popychadło.... Kto by niby o niego walczył... Trochę przerośnięta fabuła... (no ale to film...) Końcówka mnie całkiem zdemotywowała... Kto by takim czyms kończył film... Bitch please... Może funduszów nie straczyło na lepsze zakończenie, bo dno. 4 na 10 przez koncówke i bohatera głównego.

dobre kino

Film zrobił na mnie duże wrażenie, przerażająca historia miłości i homofobii.

Warto

Smętne, długie sceny... ale historia zdecydowanie ciekawa więc warto obejrzeć, choć trzeba wczuć się w nastój i dać sobie czas

Przejmujący

Świetny film. Warto obejrzeć, choć podobnie jak "Po ślubie" do najłatwiejszych nie należy i porusza wiele ciekawych kwestii np. wpływ społeczności lokalnej na jednostkę. Bardzo dobrze zagrany, interesujący scenariusz.

hymhymhym

Takiego filmu szczerze mówiąc, jeszczem nie widzioł ;p Oglądałem go chyba będąc w nieodpowiednim nastroju, a bohaterowie mnie po prostu wkurzali. Nie sądziłem, że są jeszcze ludzie aż tak zindoktrynowani i mający aż taką potrzebę aprobaty całego otoczenia. Jak dla mnie piękne ujęcia, dużo ciszy i zero psychodramy w dialogach są wielkim plusem tego filmu. Mimo to film kompletnie nie przypadł mi do gustu chyba głównie z powodu rozwleczenia każdej sceny aż za bardzo i kreacji postaci. Film oglądałem z dużą dozą emocji, głównie wk***em ;] Polecam!

fajny film

Film mega wciągający pokazujacy walkę z samym sobą na przykladzie arona ,Mysle ze bernard nie zrobił by tego i zakończenie było by szczęśliwe .Oż ile w życiu mamy takich chwil wyboru ,ktore raz sie żałuje raz przeciwnie.Film Godny Polecenia

yyyy ??

o co chodziło z tym zakonczeniem. kto to wymyslił? zapsuło mi cały film ktory mozna by uznac za ok, ale nie po tym koncu. jest po prostu głupi