Lesbian Love Affairs /

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Lesbian Love Affairs /

Ocena: 4.5 / 5 (4 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   LGBT+ Film Festival 2023
  •   kino europejskie
  •   Kolekcja filmów krótkometrażowych

Opis

Już po raz czternasty LGBT+ Film Festival prezentuje w Polsce najciekawsze przykłady światowego, queerowego kina. W programie tegorocznej edycji znalazło się ponad 50 filmów krótkometrażowych. Przed Wami zestaw 5 produkcji o lesbijskich romasach prosto z festiwalowej selekcji. 

Filmy z selekcji LGBT+ Film Festival dostępne od 8 do 22 maja!

BLUE HOUR
Maja, kelnerka w małej miejscowości pośrodku niczego, dryfuje przez życie bez celu, próbując pogodzić się z trudną przeszłością. Pewnego dnia próg jej baru przekracza tajemnicza kobieta, która wyraźnie na kogoś czeka. „Blue Hour” miało szansę wystartować w wyścigu do tegorocznych Oscarów.  

KEEP/DELETE
W świecie przyszłości, gdzie wspomnienia są przechowywane niczym komputerowe pliki, dwie kochanki decydują się na wymazanie swojej relacji z pamięci.  

OKAY. NEVERMIND.
Młoda lesbijka postanawia poszukać miłości podczas domówki. Co może pójść źle, jeśli należysz do millenialsów z lękami społecznymi, ale bardzo pragniesz uczucia? 

OURS (私たちの)
Gdzieś we wnętrzu każdego człowieka gra piosenka o miłości… Delikatna, rozgrywająca się w Tokio opowieść o fotografce przeżywającej zawód miłosny, wyzwalającej swoje pragnienia.

YELLOW POLKA DOT
Jest rok 1962, Sandra i Barbara cieszą się słońcem na plaży w towarzystwie swoich partnerów. Poprzednią noc wszyscy razem spędzili w klubie, gdzie między kobietami zawiązała się więź – jednak zupełnie inna niż zwykła przyjaźń, która połączyła mężczyzn.

​​​​​​​film dofinansowany przez Unię Europejską

Obrazki