Madonna: Move to the Music /
Madonna: Move to the Music

Madonna: Move to the Music /
Madonna: Move to the Music

Ocena: 4.0 / 5 (25 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   portret queerowej ikony
  •   ponad cztery dekady najlepszej muzyki
  •   dokument od OUTtv

Opis

Madonna: królowa popu. Każda melodia, krok taneczny i jej muzyczne decyzje od czterech dekad kształtują dzisiejszy krajobraz muzyczny.

Po opuszczeniu college'u, zgodnie z radą swojej nauczycielki tańca, Madonny przeprowadziła się do Nowego Jorku, nie mając nic poza 35 dolarami w kieszeni. Początkowo występowała jako perkusistka i gitarzystka rockowa, ale napędzana ambicją, wiarą w siebie i kontaktami zdobytymi na nowojorskiej scenie klubowej, została solistką, wydając swój debiutancki album
w 1984. Łącząc żywiołowy pop z post-disco dance, jej brzmienie było nieoczekiwane i świeże.

W ciągu trwającej dziesięciolecia kariery Madonna przenosiła undergroundowe brzmienia i trendy do mainstreamu. Gdy rozpoczęła się era teledysków MTV - wykorzystała to medium do stworzenia serii stylowych, seksownych klipów, które przyniosły jej reputację prowokatorki.

W latach 80. Madonna nagrywała popowe hymny, które definiowały dekadę - Like A Virgin, Papa Don’t Preach, Like a Prayer. Stworzyła nowy archetyp współczesnej gwiazdy popu. Niespokojny duch artystyczny Madonny – zawsze podkreślający znaczenie połączenia obrazu wizualnego z dźwiękami muzycznymi – umożliwia tej popowej Divie utrzymanie się na szczycie od ponad czterech dekad.

Madonny nie da się zatrzymać, jej wpływ na popkulturę jest niezaprzeczalny, inspirując prawie wszystkie inne twórczynie by poszły w jej ślady. Wielokrotnie wymyślając siebie na nowo, zmieniła na zawsze schemat tego, jak odnieść sukces w branży muzycznej.

Obrazki

Komentarze

Film bardzo dobry, ogląda się jednym tchem. Niemniej w 60 minutach nie da się zawrzeć całej historii tej barwnej postaci. Polecam