Freddie

Freddie Mercury słynął z ekstrawaganckiej osobowości scenicznej i czterooktawowej skali głosu – wokalista Queen łamał konwencje typowego rockowego frontmana. Utorował drogę wielu współczesnym artystom do bardziej pewnego siebie i teatralnego działania, co trwale ukształtowało następną generację muzyki pop i rock.

Od pracy jako przy bagażach na lotnisku Heathrow po ukrywanie przed opinią publiczną diagnozy wirusa HIV aż do chwili tuż przed śmiercią – życie Mercury'ego było pełne przygód. Był zarówno ekstrawagancki, jak i nieśmiały, szczery i bardzo prywatny.

Mroczne oblicze sławy: George Michael

We wczesnych godzinach bożonarodzeniowego poranka 2016 roku George Michael zmarł w swoim domu w Goring-on-Thames w wieku zaledwie 53 lat. Został znaleziony martwy w łóżku przez swojego ówczesnego partnera Fadiego Fawaza. Nie ustalono od razu przyczyny śmierci.

Madonna: Move to the Music

Madonna: królowa popu. Każda melodia, krok taneczny i jej muzyczne decyzje od czterech dekad kształtują dzisiejszy krajobraz muzyczny.

Po opuszczeniu college'u, zgodnie z radą swojej nauczycielki tańca, Madonny przeprowadziła się do Nowego Jorku, nie mając nic poza 35 dolarami w kieszeni. Początkowo występowała jako perkusistka i gitarzystka rockowa, ale napędzana ambicją, wiarą w siebie i kontaktami zdobytymi na nowojorskiej scenie klubowej, została solistką, wydając swój debiutancki album

Elton John: życie w piosence

Kariera Eltona Johna trwała przez dziesięciolecia aż do zeszłorocznej trasy pożegnalnej, która oficjalnie ją o zakończyła koncertem w Szotkholmie. Jednak dziedzictwo Eltona to coś więcej niż tylko muzyka. Wczesny debiut Reginalda Dwighta miał miejsce w zespole Bluesology - tam poznał autora tekstów Berniego Taupina, z którym napisał ponad 30 albumów. Po rozstaniu z zespołem i swoim nazwiskiem narodził się Rocketman.