Manon, lat 20 - odcinek 1 /
Manon 20 ans 1

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Manon, lat 20 - odcinek 1 /
Manon 20 ans 1

Ocena: 4.1 / 5 (60 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   nowy francuski serial
  •   wciągający i świetnie zagrany
  •   świetna muzyka

Opis

Manon jest wykwalifikowanym mechanikiem, ale nie może dostać pracy w żadnym warsztacie samochodowym, ponieważ jest dziewczyną. W końcu znajduje jeden, który ją zatrudnia, jednak tylko do obsługi klienta. Szybko okazuje się, że Manon ma większą wiedzę o samochodach od swoich kolegów. Równie szybko nawiązuje też burzliwy romans ze swoją szefową. Ani zbyt duże umiejętności, ani intymne relacje w pracy, nie mogą przynieść niczego dobrego.

Manon, lat 20 to trzyodcinkowa seria opowiadająca o wkraczaniu w dorosłość i poszukiwaniu swojego miejsca. Główna bohaterka próbuje godzić życie uczuciowe z pracą i stara się przetrwać w nieprzyjaznym środowisku, czyniąc je choć trochę lepszym.

Drugi odcinek na Outfilmie od 4 listopada.

Obrazki

Komentarze

W pierwszym odcinku sie przyjajmniej dowiedzieliśmy, że mechanicy samochodowi robią takie same szwindle w demokratycznym i cywilizowanym kraju podobnie jak i w naszym Bogobojnym i zacofanym.I na nic 4 rezolutne sekretarki i dwaj ważni dyrektorzy.

Bardzo dobry film o pracy. Przedstawiono w nim wiele etapów i problemów: poszukiwanie pracy, rozmowa kwalifikacyjna, pierwsze kroki, tarcia i rywalizację ze współpracownikami, przestępstwa w pracy i związane z nimi trudności moralne. Szczególne wrażenie robi wątek opisujący sposób kradzieży części samochodowych i zawyżania rachunków w warsztatach samochodowych. Film jest dla każdego - wątek lesbijski jest całkowicie poboczny i wydaje się być wymuszony do tego stopnia, że po pierwszym odcinku nie wiadomo czy Manon jest lesbijką czy bi.

Zobacz także