Męskie szorty 2: Zderzenie światów /

Męskie szorty 2: Zderzenie światów /

Ocena: 3.6 / 5 (285 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   9 nowych, zaskakujących i przewrotnych historii o mężczyznach
  •   filmy wyselekcjonowane przez Peccadillo Pictures
  •   druga część serii

Opis

Niezwykły zestaw krótkich filmów nagrodzonych na najważniejszych festiwalach, w którym różne światy zderzają się na wiele sposobów. Zawiedzione zaufanie, stłumione pragnienia i konflikty. Niezależnie od konsekwencji, miłość w końcu musi zwyciężyć.

Pożądanie – Do luksusowego domu włamuje się młody mężczyzna. Kiedy pojawia się właściciel willi, sytuacja przybiera niespodziewany obrót. Film trafił do selekcji San Diego Film Festival (USA) i BFI Flare (Wielka Brytania).

W nawiasie - Adam zdradza swoją dziewczynę z mężczyznami. Kiedy uświadamia sobie, że jest gejem, odchodzi od niej. Wkrótce poznaje w klubie przystojnego Rocky'ego. Choć między nimi od razu iskrzy, Rocky nie chce posunąć się za daleko. Najlepszy film krókometrażowy na festiwalu QUEER-Streifen w Niemczech.

Świat dla Raula – Trzynastoletni Raul przyjeżdża wraz z ojcem do domu właściciela ziemi, którą obaj uprawiają. Podczas gdy dorośli załatwiają interesy, chłopak spędza czas z synem pracodawcy. Między nimi szybko zaczyna się gra, w której stawką jest godność i władza.

Chłopak z dzielnicy – Do salonu fryzjerskiego na Brooklynie wchodzi przystojny Irlandczyk. Na jego widok szybciej zabije serce młodego, latynoskiego fryzjera. Nagroda publiczności dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na Miami LGBT Film Fest.

Aban i Khorshid - Historia dwóch mężczyzn oczekujących na wykonanie wyroku. Film upamiętniający gejów ukaranych śmiercią w krajach zakazujących homoseksualizmu. Pokazywany na Cannes Emerging Filmmakers Showcase, American Pavillion: Najlepszy Film Krótkometrażowy LGBT.

Kibol - Młody kibic bezwarunkowo kocha swój klub piłkarski. Jednak będąc gejem musi ukrywać swoją tożsamość, aby przeżyć w świecie, który tak bardzo ceni. Oficjalna selekcja na Hongkong Film Festival 2014, zwycięzca na Holland Amination Film Festival 2014 w kategorii Professional Awards for Dutch Animation.

Włamanie - Młody Mickey ma obsesję na punkcie mieszkającego obok Oscara. Ten jednak jest bardziej zainteresowany siostrą chłopaka. Pewnego dnia, pilnując domu sąsiadów, Mickey wkrada się do sypialni Oscara.

W pakiecie – W nowej szkole Leandro szybko zaprzyjaźnia się z Jeffem. Choć ich relacja zaczyna być coraz bliższa, na przeszkodzie stanie im tajemnica Jeffa. Nominowany do nagrody Teddy przy 63. Festiwalu Berlinale w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy.

Popołudnie – Dwóch przyjaciół wraca razem ze szkoły i spędza czas przed komputerem. Jeden z nich ma jednak szczególny plan na to, zdawałoby się, zwyczajne popołudnie. Nagroda Iris 2015.

Obrazki

Komentarze

Wszystkie krótkie metraże są bardzo dobre i kibol i w nawiasie i w pakiecie .Ale jeden jest rewelacyjny prowadzi do łez.''Aban i Khorshid'' MFF GLBT w Turynie Najlepszy film krótkometrażowy

Boys on Film

Tak naprawdę jest to 14, a jedynka to 13, część serii Boys on Film, czekam na wcześniejsze i następne, bo znalazłem już zapowiedź 15

Zgadza się. Peccadillo Pictures wydaje tą serię od dawna i cieszy się ona dużą popularnością w Wielkiej Brytanii. Tym bardziej my się cieszymy, że zaczęliśmy z nimi współpracę. Stopniowo będziemy uzupełniać poprzednie edycje :)

Rewelacja

Kompilacja - rewelacja! Krótka forma pozwala poznać w krótszym czasie, ale w sposób o wiele bardziej intensywny emocje autorów. Dla mnie "Pożądanie", "Popołudnie" i "Chłopak z dzielnicy" to perełki. "Aban i Khorshid" - wstrząsający, przejmujący do flaków, każący zastanowić się nad sobą i nad tym, co się naprawdę ma w zasięgu ręki, a czego przez tę dostępność za bardzo sienie docenia. Z pewnością każdy znajdzie w tym zbiorze coś dla siebie. Gorąco polecam!

beznadzieja

za wyjątkiem filmu 'Aban i Khorshid' - dno. strata czasu, marna gra aktorska i fabuła.

Gorszy niż 1

Niestety ten zestaw jest dużo mniej ciekawy niż nr 1. Ale na pewno broni się filmami "W nawiasie" i "W pakiecie", reszta to strata czasu, a "Kibol" to już zupełnie, bajka dla naiwnych...

Dobrze się oglądało

Druga część jest znacznie lepsza od pierwszej. Ładni bohaterowie. Pouczające historie.

bardzo fajny zestaw - mój ulubiony to "w nawiasie", ale właściwie każda historia ma coś w sobie. czekam na kolejne części

Ode mnie 4, niektóre ciekawsze od innych. Na najwiecej zasługuje ,,Aban i Khorsid", na krótko metrażach nigdy się nie wzruszam, bo zawsze emocje muszą mi sie skumulować, ale na tym popłakałam się już po kilku minutach. Nadal ciężko uwierzyć, że jeszcze są takie kraje, nigdy nie zrozumiem jak można kogoś karać za miłość. I to tak okrutną karą, przecież wszyscy zasługują na szczęście.

Rewelka sa te filmy.Polecam. Z zycia wziete. Nie słuchajcie opinni innych sami zobaczcie.

Ten zestaw? I dobry i nie. Zderzenie światów? Jeżeli tak to przede wszystkim światów sztuki filmowej. A same filmy - nie bardzo, a czasem wcale nie są tematem ciekawe. Jest jedna perła - ,,Aban i Khorsid", ale to wszystko. Reszta w żaden sposób nie jest ani odkrywcza, ani nie daje powodów do przeżyć, czy emocji. Ot historyjki spisane na filmowej taśmie. (Wiem - to nie taśma, ale wciąż jeszcze czasem używamy tego określenia).
Do całości narzekań dorzucę tylko jeszcze jedno, bo jest kłamstwem: w opisie do tego zestawu jest fałszywe w treści zdanie - "Niezależnie od konsekwencji, miłość w końcu musi zwyciężyć."
Żaden z filmów tego zestawu nie mówi o jakimkolwiek zwycięstwie miłości. Ani razu; ani trochę.
To moje stwierdzenie chyba muszę uzasadnić. W moim opisie profilu napisałem, że filmy odbieram tak jak czytanie książek. Z tej pozycji więc "czytam" ich treść. Tak więc po kolei:
1 - Pożądanie. W tytule cała treść. Jest tam miłość? Być może, ale film nie o niej.
2 - W nawiasie. W porównaniu do książek, to nowela. Jego historia nie ma finału, zakończenia. Być może, że później Adama i Rocki'ego mimo wszystkie opory połączy miłość. i ona zwycięży ich strachy. Być może, ale to tylko widza nadzieja.
3 - Świat dla Raula. Zero w nim nawet cienia jakiejkolwiek miłości, czy podobnego uczucia. Bo nie o miłości to film.
4 - Chłopak z dzielnicy. Film o marzeniach fryzjera z Brooklynu. I tylko o tym. Miłosna pustynia.
5 - Aban i Khorshid. Jedyny tu film w którym jest miłość. Bez cienia zwątpienia. Niestety - ona niczego nie zwycięża, a wprost zabija. W głowie mi po tym filmie pozostało zdanie - "Daj mi swoje skrzydła". I tak sobie myślę, że ono mogłoby być tytułem tego filmu. Kto ten film widział – wiedzieć będzie dlaczego. A ci chłopcy wciąż żyją w moim sercu, bo brałem czynny udział w światowych akcjach ratowania ich życia. Niestety...
6 - Kibol. Smutny, samotny, przegrany gej. Sam o tym mówi - zero miłości. Chyba, że myślimy o stadionie.
7 - Włamanie. Film o dwóch fetyszystach z dwu stron "barykady". Szukanie w nim miłości, to śmiech. Na marginesie - skąd ten polski tytuł? Oryginał zatytułowano "The violation". Trzeba wielkiej wyobraźni, by doszukać się tam jakiegoś włamania.
8 - W pakiecie. Tu akurat miłość być może. Niestety jednak tak jak w przypadku "W nawiasie", też tylko w przyszłości. Zależy wszystko od tego, czy po przemyśleniach sytuacji Leonardo zdecyduje się na przyjęcie całego pakietu jaki może odebrać od Jeffa. Czy to możliwe? Wiem że tak. Wiem to z życia. Właśnie w takiej sytuacji znalazł się mój bardzo mi bliski przyjaciel. Rok temu poznał chłopaka, który się w nim zakochał. Postąpił dokładnie jak Jeff. Jego chłopak dwa dni po tej wiadomości płakał, ale postanowił, że bez względu na wszystko pozostanie. Ich miłość zwyciężyła. Żyją i mieszkają już razem. Teraz, w pierwszą rocznicę ich partnerstwa chcą związać się małżeństwem. Fajnie - nie?
9 - Popołudnie. Krótko - dzieciaki. Co z ich pragnień wyjdzie, to pokaże życie. Ale to tylko obrazek z jednej chwili ich życia. Mówienie o miłości już teraz, to nadużycie. Gruba przesada.
Czy się w ocenie, lub odczytaniu tych filmów mylę? Jeżeli tak, to proszę o protest.
;)

Zestaw nr dwa nieco gorszy od jedynki. Na plus wybijają się lekko zakręcone "Pożądanie" i dowcipny "Chłopak z dzielnicy". Trzecia gwiazdka za wstrząsające bo prawdziwe - "Aban i Khorshid" oraz "Kibol". Muszę teraz włączyć coś komediowego, bo złapałem doła:(

Warto obejrzeć przynajmniej jeden film, choć każdy może znajdzie tu coś dla siebie. Ale tak jak wspominało wielu moich poprzedników, ten jeden to perełka. Myślę o filmie "Aban i Khorshid". Oparty na prawdziwych wydarzeniach. szokujący, przejmujący, dający wiele do myślenia - że wciąż żyjemy w świecie, w którym można stracić życie za miłość. Straszne, smutne i kurewsko złe!