Moje wielkie włoskie gejowskie wesele /
Puoi baciare lo sposo

Premiera 22 grudnia

Moje wielkie włoskie gejowskie wesele /
Puoi baciare lo sposo

Ocena: 5.0 / 5 (2 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   szalona komedia
  •   wspaniały włoski klimat
  •   coming-out przed rodziną

Opis

Antonio i Paulo po latach związku postanawiają wziąć ślub. Uroczystość ma się odbyć w rodzinnym mieście Antonia na południu Włoch. Jego ojciec jest tam burmistrzem. Chce uchodzić za tolerancyjnego, jednak okazuje się, że jego otwartość ma swoje granice. Wyraźnie rozróżnia, co jest męskie, a co gejowskie i ślub jego syna z innym mężczyzną zwyczajnie nie mieści mu się w głowie. Zupełnie inaczej jest z matką Antonia, która chce zaprosić na wesele całe miasto. Nie wyobraża też sobie, że na uroczystości może zabraknąć rodziców Paula. Tylko że Paul stracił z nimi kontakt już dawno temu.

 „Moje wielkie włoskie gejowskie wesele” to szalona komedia, która podbiła serca widzów we Włoszech. Scenariusz powstał na podstawie znanej broadwayowskiej sztuki pod tym samym tytułem. Historia Antonia i Paula nie tylko bawi, ale dużo mówi też o akceptacji, również akceptacji siebie samych.

 „To, co wyróżnia ten film, to jego serce - wszystko toczy się z radosną energią i tempem, które nie pozwala na chwilę nudy. Jest w nim prawdziwa słodycz, która nie prowadzi do przedawkowania cukrem; pomiędzy włoskim temperamentem i weselnym podekscytowaniem jest tu mnóstwo entuzjazmu i uniesień w każdej scenie.”  SWITCH

Zdjęcia

Komentarze