Mroczne oblicze sławy: George Michael /
Fame Kills: George Michael

Mroczne oblicze sławy: George Michael /
Fame Kills: George Michael

Ocena: 4.2 / 5 (61 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   portret queerowej ikony
  •   nieodpowiedziane pytania okoliczności śmierci wokalisty Wham!
  •   dokument od OUTtv

Opis

We wczesnych godzinach bożonarodzeniowego poranka 2016 roku George Michael zmarł w swoim domu w Goring-on-Thames w wieku zaledwie 53 lat. Został znaleziony martwy w łóżku przez swojego ówczesnego partnera Fadiego Fawaza. Nie ustalono od razu przyczyny śmierci.

Przez całą swoją karierę George Michael był znany zarówno ze swoich hitów, które zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów, jak i burzliwego życia osobistego. Starcia z prawem i opowieści o jego zażywaniu narkotyków wywierały coraz większy wpływ niż jego twórczość muzyczna. W związku ze śmiercią piosenkarza istnieje wiele pytań bez odpowiedzi. Strach związany z licznymi chorobami nie dawał mu spokoju przez ostatnią dekadę jego życia.

Ale ostatecznie to sława doprowadziła piosenkarza do upadku.

Obrazki

Komentarze

Film ciekawy. Jak ktoś nie śledził na bieżąco jego kariery to tutaj znajdzie kilka ciekawych faków. Warty obejrzenia bo był to artysta wysokiej klasy.

Bardzo smutny film... Ale bycie celebrytą wcale nie jest takie proste jakby się wydawało, a bycie celebrytą - gejem, najpierw w ukryciu, a potem wyautowanym ale w poczuciu osamotnienia i pustki, tym bardziej. Czasy niby się trochę zmieniły, ale to piętno pozostaje nadal w większości pzrypadków.