Oddychaj /
Respire

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Oddychaj /
Respire

Ocena: 3.6 / 5 (76 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   portret młodej, toksycznej miłości - dla fanów i fanek "Życia Adeli"
  •   szczerze i intensywnie opowiedziana historia
  •   wspaniałe aktorstwo (2 nominacje do Cezarów)

Opis

Charlie prowadzi życie typowej 17-latki – pełne  spotkań z przyjaciółmi i małych namiętności. Znajduje się w tym momencie życia, kiedy nie jest się już dzieckiem, ale też nie można powiedzieć, że jest się dorosłym. Jest zdolna, ambitna i piękna, jednak nie wolna od wątpliwości, rozczarowań i przede wszystkim samotności. Pojawia się Sarah. Nowa w klasie, intrygująca i zadziorna. Ma osobowość i zawsze jest gwiazdą – w szkole, na imprezach, wśród dziewczyn i chłopaków. Sarah zbliża się do Charlie, a ta zakochuje się w niej. Intensywnie i nieodwracalnie. Sarah daje jej coś nowego, ale nie na długo – szybko znajduje szczęście u boku kogoś innego. Charlie jest zagubiona i zraniona, a takie uczucia bywają niebezpieczne. Nawet dla niej samej.

Film znanej francuskiej aktorki i reżyserki Mélanie Laurent ("Debiutanci", "Bękarty wojny"). Na festiwalu Ale kino! zdobył nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego filmu dla młodzieży.

Obrazki

Komentarze

Studium współuzależnienia i towarzyszących temu zawiłościami emocjonalnymi i intrygami , braku wsparcia w rodzinie i samotności, daje 4 a nie 5 za zakończenie- osobiście, rozczarowujące.

Fajna, zabawna, młodzieżowa komedia i jednocześnie dramatyczny obraz starcia dwóch postaw życiowych: chęci posiadania na własność drugiej osoby vs hedonistyczne chcenie się bawić. Polecam, film jest bardzo dobry i do wielokrotnego obejrzenia :)

Zobacz także