Ostatni mecz /
La partida

Ostatni mecz /
La partida

Ocena: 3.9 / 5 (314 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Rzadki przykład kina LGBT z Kuby.
  •   Nastoletnia męska przyjaźń, która musi się zmierzyć z bezwzględnym światem.
  •   Zwroty akcji i duża dawka emocji.

Opis

Reinier pracuje w Hawanie jako chłopak do towarzystwa. Marzy o tym, żeby się stamtąd wydostać i zostać zawodowym piłkarzem. Pewnego dnia poznaje na boisku Yosvaniego. Chłopaki zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu i zakochują się w sobie. Reinier dostaje propozycję gry w reprezentacji narodowej, ale nie może pogodzić treningów z pracą na ulicy. Yosvani postanawia załatwić pieniądze, żeby Reinier mógł być z nim i żeby nie musiał się już prostytuować.

Zdjęcia

Komentarze

Kubański Brokeback Mountain. Wydajcie go na DVD

Kubański Brokeback Mountain .Chociaż było parę nie dociągnięć. .I Ponieważ to trochę dziwne i przerażające ze teściowa Reinier nie tylko akceptuje że on jest chłopakiem do towarzystwa ale go za zachęca wręcz wpycha go z domu żeby więcej zarabiał Pokazane tu jest że przekrój społeczeństwa kubańskiego ubóstwo ze kradzież i prostytucja są na początku dziennym.To jest film o trudności akceptowaniu swojej orientacji ale i pięknej miłości .Film oceniam na 4 .Mam nadzieje ze wydacie go na DVD

Świetny

Naprawdę świetny film! Tak też się go ogląda. Tak się powinno kręcić filmy. Absolutnie polecam. Obowiązkowo!

Czy miłość pokona przeciwności?

Wspaniale ukazana komunistyczna Kuba, gdzie żyje się niezwykle ciężko, w skromnych warunkach, a odległym marzeniem pozostaje wyjechanie do Hiszpanii. Film ma swój urok i jest niezwykle ciekawy, wręcz egzotyczny dla nas, warto zobaczyć, polecam.

[spojler] Czy to aby na pewno Kuba ?

Film świetnie zagrany. Wprost elektryzująco (ach ten Yosvani !), i dziwne ale - moim zdaniem - wiarygodne powikłania rodzinne obu bohaterów. Zabieram jedną gwiazdkę za nie-kubańskość filmu reklamowanego jako obraz komunistycznej Kuby. Bieda jest jak się patrzy .... ale gdzie się podziała tajna policja ? Przecież kontakty na styku prostytucji z cudzoziemcami powinny być jakoś inwigilowane i wykorzystywane. Trochę papierowych wstawek np o 'dzieciach partyjnych' w reprezentacji piłkarskiej juniorów nie zastąpi mi komunistycznych realiów. Postanowiłem sprawdzić - i rzeczywiście: Hawanę gra tu Puerto Rico.

błędne koło (spoiler)

Brak edukacji w którymś momencie staje się siedliskiem patologii. Nikt nie stwarza perspektyw, ludzie nie są nauczeni by ich oczekiwać lub tworzyć samemu. Tak się kręci to błędne koło. Kombinowanie, ukrywanie, emocjonalny niebyt. Ciągłe niebezpieczeństwo nie pozwala na refleksję nad tym, co się czuje lub przeżywa. Cały czas trzeba gonić dzisiejszy dzień, bo jakby im uciekał. Smutne.
Film pokazuje okrutną prawdę. Każda decyzja podjęta przez bohaterów prowadzi do jeszcze większego nieszczęścia. Intencje niby szlachetne, ale niepodparte żadną wiedzą czy doświadczeniem. Czy to była miłość? No właśnie. I cały tragizm sprowadza się do tego, że ktoś może być gotów za coś takiego umierać.

Milton García Alvarez (Yosvani) ładnym chłopcem jest i to jest największa atrakcja filmu. Taki kolorowy rasowy mieszaniec co wszystko ma ładne (nawet młodzieńczy wąs) i mógłby nawet nic nie mówić i nic nie grać, a tylko chodzić, jeździć, biegać, pływać, jeść, spać i byłby to też dobry film.

Ale ma tylko 20 lat więc dopiero zaczyna swoje granie i ma duże szanse, aby zostać zdolnym kubańskim aktorem znanym na całym świecie.

"cichy" film, czyli taki jak lubię. Bez fajerwerków ale z przesłaniem. Piękna historia.

40 zmarnowanych minut

Jeśli po 40 minutach mnie nie porwał, to chyba nie jest zbyt dobry. Nie mam cierpliwości, żeby dalej to coś oglądać. Nuda nuda.

Zadziwiający ciekawy film, choć łatwo było popłynąć ze slamsami

Po słynnym ZANIM ZAPADNIE NOC nareszcie można podejrzeć inne, mało znane raczej oblicza Kuby. (To pewnie obraz dla nas jak PŁYNĄCE WIEŻOWCE dla obcokrajowców). I znowu widz się przekona, że w życiu czeka jeden za drugim, kolejny raz, gdy Cię przerżną, nie wiesz tylko kiedy i jak, nawet jeśli przez tych samych z otoczenia.
Na swój sposób burzy nie los postaci, ale to, że następnych naiwnych młodzieńców i głupich (krypto)ciot tak wiele się kręci, i nic innego tylko brutalny upadek czeka biedne plemię mężczyzn obracających się między mężczyznami.

Świetne, kubańskie kino!

Fantastyczny!!!
Szkoda, że nie wydacie na dvd :-( Chciałoby się go mieć, tak fizycznie! A może w końcu te naprawdę dobre tytuły zaczną się również ukazywać w wersji dvd, nawet takich krótkich seriach, "limitowanych"...

Pięknemu jednak łatwiej

Bardzo mi się podobał ten film. Młodzieńcza miłość dwóch młodych Kubańczyków w warunkach takiej biedy, że aż piszczy, a młodzi chłopacy aby pomóc utrzymać rodzinę się prostytuują. Pal licho jak przyjdzie umilać czas męskiemu Hiszpanowi, ale dla forsy trzeba to robić też z mało sympatycznymi przegiętymi starymi ciotami.

Ufff

Bardzo dobra praca operatorska. Film niesamowicie kubański gdzie brzydota obdrapanych wnętrz też ma swój urok. Bardzo realistyczna historia totalnie nieciotowska. Prawdziwi ludzie w prawdziwych sytuacjach. Piękni aktorzy, a to jeszcze dodaje uroku temu filmowi. Jestem pod wrażeniem!

piękny film i odurzająca Hawana

prawdziwy film o ludzkich uczuciach, o skrytych pragnieniach, o niewypowiedzianej miłości. I Hawana! Niesamowita podróż, jak dla mnie wow!:)

Film wybitnie naturalistyczny. Cóż, nie lubię tej konwencji, ponieważ nie pozwala wgłębic się w psychikę bohaterów, którzy wydali mi się wyjątkowo płytcy i ekstremalnie nierozsądni. Poza tym standardowo film był zbyt długi, a scena z zakończenia to jest wprost z podręcznika "Jak sprawic wrażenie, że twój film jest artystyczny, nie mając pomysłu na to, jak go takowym uczynic". Niemniej czuję się doedukowana w kwestii rozmiarów biedy na Karaibach.

Doskonaly film. Ogladalem kilka razy. Zywcem fabula wyjeta z kubanskiej rzeczywistosci. Sila pierwszej milosci ze strony chlopaka dolkonujacego coming outu do kolegi " z podworka". To i marzenie mnostwa gejow i wspaniala fabula tego filmu. Mega dobry film.

film fajny, ALE

fil fajny , ale znowu tragiczny koniec. kiedy zobacze gejowski film w ktorym koniec bedzie chociaz neutralny. czy masz zeby jest takie tragiczne ?

Smutny i prawdziwy film o kubańskiej rzeczywistości. Bardzo dobra, naturalna gra aktorska. Jednak oczekiwaliśmy happy endu... Piękna i wzruszająca historia.

Genialny film, który trzeba zobaczyć. Wzruszający, wnerwiający, zrywający z fotela. Wspaniała gra aktorska nie mówiąc o super przystojnych aktorach.

Zgadzam się z Przedmówcami film warty obejrzenia, a wszystko to te cholerne pieniądze....

Super, wspaniały film, oglądam już kolejny raz, i za każdym razem odkrywam coś nowego - tylko to zakończenie... Piękni aktorzy, ich naturalna gra, polecam wszystkim, film na DVD.

Rewelacyjny film o biedzie i życiu w Hawanie na Kubie. Świetni aktorzy, poruszająca historia, piękne zdjęcia miasta. Szczególnie zapada w pamięć życie towarzyskie na nadmorskim deptaku El Malecon.

Czy Polscy Geje musza wszystko zawsze glupio komentowac? Jeszcze nie widzialem zeby komis sie cos tutaj podobalo! Najpiekniejsze filmy mieszacie z blotem! To nie strona porno! Ludzie opamietajcie sie! Piekny wzruszajacy film! Polecam !

Zobacz także