Ostatnia lekcja /
Victor's Last Class

Ostatnia lekcja
Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Ostatnia lekcja /
Victor's Last Class

Ocena: 3.5 / 5 (41 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   portret człowieka, który planuje odebrać sobie życie
  •   charyzmatyczny i fascynujący bohater
  •   życiowy dokument o wolności wyboru i godności

Opis

Victor, 52-letni nauczyciel aktorstwa, po przebytym nowotworze cierpi na chroniczny ból pleców. Utrudnione funkcjonowanie sprawia, że mężczyzna postanawia odebrać sobie życie. Aby oszczędzić najbliższym szoku i oswoić ich ze swoim odejściem, ogłasza swoją decyzję na blogu. Wiadomość trafia także do Brendana, młodego reżysera który postanawia przedstawić jego historię w dokumencie. W czasie pracy nad filmem, nawiązuje się między nimi bliska relacja. Brendan postanawia pokazać Victorowi, że są rzeczy, dla których warto żyć.

„Ostatnia lekcja” to portret cierpiącego człowieka, który postanowił odejść na własnych warunkach. Jest też zapisem niezwykłej więzi, jaka zrodziła się między zaangażowanym emocjonalnie twórcą i fascynującym bohaterem jego filmu. Victor całe życie był dumnym gejem, a przede wszystkim, otwartym i pełnym życia człowiekiem. Dokument pokazuje pięć pełnych bólu, gniewu ale i bliskości miesięcy, w czasie których Brendan usiłuje przekonać Victora, żeby zmienił zdanie i nie odbierał sobie życia.

Wywiad Outfilmu z reżyserem znajdziecie tutaj.

Obrazki

Komentarze

Nie da się odtwarzać . Jakieś kłopoty z playerem na poziomie reklam. Zacina się na dobre po wyświetleniu 2 lub 3 reklam. :-(

Dzieciak, który próbuje wyciągnąć cokolwiek filozoficznego z V, nie daje rady. Staje się trampoliną dla bufonady. Powierzchowne i narcystyczne kręcenie się w kółko.
Do końca starałem się dać szansę - bezskutecznie.

Młody powinien ponosić hiszpańskie buty parę dni. Może wtedy by zrozumiał jak się żyje z bólem. Kiedy jedynie jesteś wstanie myśleć , żeby na trochę, na parę chwil W KOŃCU PRZESTAŁO! NIE WAŻNE JAK! Niech tak sobie trochę pożyje to zrozumie że w końcu nóż staję się alternatywą bo dłużej już tak nie można... Niestety tylko kto zszedł do piekła, diabła zrozumie . To właśnie nie zostało pokazane, szkoda...

Jeden z najbardziej poruszających dokumentów. Jeszcze bardziej bliższy, jeżeli ktoś z Twojej rodziny lub z najbliższych popełnił samobójstwo.

Zobacz także