Pięć diabłów /
Les cinq diables

Pięć diabłów /
Les cinq diables

Ocena: 3.3 / 5 (13 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Wielkie kino na Outfilmie
  •   Nominacja do Queer Palm na Festiwalu w Cannes
  •   W głównej roli Adèle Exarchopoulos ("Życie Adeli - rozdział 1 i 2")

Opis

"Pięć diabłów" to prawdziwa uczta dla zmysłów. Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.

Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne (znana z "Życia Adeli" Adèle Exarchopoulos). Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, „kradnie” jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny. Na jaw wychodzą ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje.

"Pięć diabłów" to opowieść, która pulsuje podskórnym napięciem, wciąga niczym najlepszy thriller i w brawurowy sposób łączy nieoczywistą historię o miłości z parapsychologicznym fantasy. Za kamerą stanęła jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek francuskich – Léa Mysius, twórczyni nagrodzonej m.in. w Cannes i Toronto "Avy" oraz współautorka scenariusza "Paryża. 13 dzielnicy".

Obrazki

Komentarze

Pretensjonalne pseudofantasy, psychologia dla ubogich oraz nuda. Po pół godzinie odpadłem !

Szału nie ma, dupy nie urywa ale nie jest tak źle, da się dotrwać do końca. Po takim komentarzu spodziewałem się totalnego dna bo takowe tu bywają no ale jak jest coś innego ciekawszego w życiu to można sobie odpuścić tę pozycję.