Piękny przedmiot pożądania /
Beautiful Something

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Piękny przedmiot pożądania /
Beautiful Something

Ocena: 3.8 / 5 (243 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   film reżysera "W pułapce pożądania"
  •   historia kilku mężczyzn, których łączy samotność i poszukiwanie bliskości
  •   obraz miłości i seksu przenikających się ze sztuką

Opis

Jim to młody aktor i model. Żyje z dojrzałym Drew - uznanym, pochłoniętym pracą rzeźbiarzem, który ma obsesję na punkcie swojego kolejnego dzieła. Ich związek odbiega od ideału, gdyż chłopak obawia się, że jest jedynie zabawką w rękach artysty. 

Twórca W pułapce pożądania ponownie zaprasza nas do swojego nocnego, pełnego kontrastów świata. Podobnie jak jego poprzedni film, ten również urzeka zestawieniem ze sobą różnych aspektów męskości. Z historii Jima i Drew oraz pozostałych bohaterów, wyłania się zbiorowy portret samotności we współczesnym świecie, w którym każdy poszukuje emocjonalnej i fizycznej bliskości.

Obrazki

Komentarze

Słaby...

Opis lekko przesadzony i niedopowiedziany.
Niezła muzyka, kilka fajnych scen ale generalnie film nudny.

klimat

bardzo specyficzny. nie jest to realistyczna historia, ale opowiada o ludziach, których znam. chyba wszyscy, chociaż jesteśmy zupełnie różni, szukamy tak naprawdę tego samego. a te poszukiwania bywają trudne i męczące.

B dobry

Myślę że docenią film osoby o większej wrażliwości i patrzące z lotu ptaka,
dobry film - jest dużo seksu, ładne obiekty pożadania, MYŚL, estetyka i miłość
polecam, a prawie przypadkiem go obejrzałem bo ..... czytałem komentarze w/w

Pożądanie

Piękny przedmiot pożądania.
Powinno być : Mężczyzna - przedmiot pożądania, ale taki tytuł już istnieje (z Tilem Schweigerem)
Przedmiot - jeżeli innego faceta traktować tylko jako worek na spermę, czyli jednak podmiot.
"Klejnot, piękny chłopiec" - to dopiero widać po latach.
Im dłużej go oglądałem, tym podobał mi się coraz bardziej. Pożądanie wymaga od nas ciągłych zmian, nowych doświadczeń, miłość, choć to wyświechtane słowo pragnie stałości.

rewelacja

mocny a subtelny zarazem...piękne zdjęcia...a wiersz na sam koniec powala...podobnie jest ostatnia scena. polecam

Kochanie i niekochanie

Nie zawsze miłość bywa łatwa, a wręcz chciałoby się powiedzieć, że nigdy taka nie jest. Mimo to może być piękna i nadal trwać...O tym jest ten film. Polecam.

bardzo gejowski

I chyba tylko gejom się podoba, ze względu na zdjęcia i głębię ich artystycznych żądz - heteryckie żądze są jakieś bardziej prozaiczne.

najbardziej porąbany i najbardziej perwersyjny film jaki widziałem. Pokazuje jak pokręconą psychę mają Amerykanie.

Doskonały - koniecznie trzeba obejrzeć! Tylko na świeżą i wypoczętą głowę, bo nie jest to lekki filmik :-)

piękny, erotyczny i emocjonalny film, jeden z lepszych w swoim gatunku, doceni go widz wrażliwy

film specyficzny ale nie dla…

Film specyficzny ale nie dla każdego , miłe zakończenie a nawet piękne , nigdy nie sądziłem że połączenie tribala z kolorowymi kwiatami daje takie efekty, scena ostatnia z totalną chemią , erotyczna rozmowa super, tego małego Portorykańca szarpał bym jak Reksio szynkę

Ech Miłość. Ten cudownie zjebany stan. Kto nie kochał ten nie wie jakie to błogosławieństwo i przekleństwo w jednym. Wszyscy tego szukają a rzadko kto znajduje. Ale warto. Nawet za cenę błędów, porażek lub nawet katastrof. Czasem nawet się nie wie, że to już. Jak Jim. Albo już powiewa się białą flagą. Jak Brian. Albo czeka się na koniec tkwiąc w żalu po stracie . Jak Bob. Albo się nie rozumie dlaczego ktoś nie widzi uczucia gdy dało się drugiej osobie całego siebie. Jak Drew.
Piękne to było, bardzo odważne, nieco ekstrawaganckie i cholernie odświeżające. Prośba do redakcji Outfilmu - więcej takich perełek. Wiersz z końcówki rozwala totalnie. Tak jak i cały film o poszukiwaniu, utracie, tęsknocie, relacjach trudnych lub niemożliwych. Polecam ambitnie!

Tak, to miłość jest najpiękniejszym przedmiotem pożądania. Mylisz się Franz to Brian wiedział najlepiej czego chce,. Jego zdumienie niezrozumieniem jego oczekiwania to bardzo poruszające fragmenty tego filmu. Piękny film.