Sodom /
Sodom

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Sodom /
Sodom

Ocena: 4.2 / 5 (240 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   od niezwykłego spotkania do niezwykłej nocy
  •   intymny i kameralny jak "Zupełnie inny weekend" i "Paryż 05:59"
  •   pełen ważnych refleksji na temat coming outu, miłości i seksu

Opis

Wracając późnym wieczorem do domu, Michael zauważa młodego, nagiego chłopaka przypiętego kajdankami do ulicznej latarni. Kiedy udaje mu się go uwolnić, zaprasza go do swojego mieszkania. To dopiero początek ich niezwykłej nocy. 

„Sodom” to debiutancki film obiecującego reżysera, Marka Wilshina. Tytuł nawiązuje do biblijnej historii o Sodomie i Gomorze. Reżyser traktuje ją jednak nie jako przypowieść o konsekwencjach upadku moralnego, ale o skutkach wewnętrznej homofobii, z którą środowisko LBGT wciąż musi sobie radzić. Spotkanie zagubionego Willa i doświadczonego przez los Michaela jest pretekstem do dyskusji na temat szczerości z samym sobą i akceptacji.

Debiutujący reżyser o delikatnym i dyskretnym podejściu do takich kwestii LGBTQ jak coming-out, męskość i represja, kontunuuje dialog rozpoczęty w takich filmach jak Zupełnie inny weekend i Paryż 05:59 (...) Zakochasz się w Willu i Michaelu i dasz się uwieść ich fascynującej intymności. DMovies

W oryginalny sposób przedstawia potencjalne konflikty związane z coming-outem i trudności, które wciąż powstrzymują młode pokolenie przed smakowaniem wolności w tym pozornie progresywnym, nowowczesnym świecie. Gay Essential

Pięknie nakręcony i inteligentnie napisany, z udziałem świetnych aktorów o magnetycznej chemii.  Flickering Myth

 

Zdjęcia

Komentarze

W spokojnym tonie, ukazujący wewnętrzne zmagania w kontekście swojej seksualności, film warty obejrzenia.

świetny. Genialnie zrobiony- rewelacyjne zbliżenia i prowadzenie kamery. Niezwykle prawdziwy, intymny obraz. Końcówka przewidywalna, ale życiowa za co duży+. Kreacja postaci i dialogi zachwycają

Może dlatego, że właśnie zostawił mnie ktoś zanim coś się zaczęło film mi sie podobał.
Wielkie oczekiwania, marzenia i plany a na koniec bez happyendu .

Rozterki duszy utrapionej-- chciałbym a boję się. Problem dotykający-prędzej czy później- każdego geja. Dobra robota aktorska - świetna gra twarzą. Tylko czy tytuł odpowiedni do tej fabuły?

Świetny film i dobrze poprowadzone dialogi. Widz chce wiedzieć więcej o bohaterach i się nie nudzi.

Nietuzinkowy. Świetna muzyka. Kilka mądrych tekstów. Momentami lekko nużący, choć generalnie buduje napięcie... ogólnie warto.

Jeden z lepszych które ostatnio widziałem , świetnie zbudowane napięcie w sumie prosty w formie ale nie nudny. Dobrze ukazana mimo wszystko samotność obu bohaterów w całym pogmatwanym świecie mimo otoczki otartych schematów w których przychodzi nam żyć co dzień... polecam jak najbardziej :-)

Bajecznie, niewyobrażalnie zmysłowy film, pod każdym względem. Porusza do głębi słuchem, wzrokiem, czuciem, dotykiem, zapachem, smakiem. Pozwolił mi w niezmiernie subtelny sposób być dyskretnym widzem, który patrzy, obserwuje i poznaje dwa różne światy bohaterów. Czuję się u nich jak mile widziany gość, nie jestem intruzem, choć zaglądam w najbardziej skryte zakamarki ich dusz. Porusza również subtelnością podejścia, nie ocenia, nie sugeruje, po prostu pokazuje, że przed każdym zawsze stoją jakieś wybory. Do mnie twórca i jego film przemawia szczególnie głęboko, bo choć moje doświadczenie życiowe jest bliższe tego, co przechodzi młodszy bohater, to starszy bohater jest wymarzonym Facetem Mojego Życia. I dlatego też uważam, że zakończenie jest jak najbardziej realne. Potrafię zrozumieć, że zdrowy rozsądek nieraz zwycięża. Choć cena do zapłacenia potrafi być niewiarygodnie wysoka.

dla mnie straszny, i nie znoszę jak ciotka na siłę urabia chłopaczka, tylko w tryby takich, sorki ale taka ku..a dawno temu zmarnował mi życie

Dobry film. Aktorstwo na poziomie. Bardzo dobre zdjęcia. Dobry scenariuszy. Przekonujące dialogi.

Obleśny taniec godowy amatora młodego mięska w pedalskich wnętrzach.Swoją drogą ten słodki cherubinek to taki hetero jak Top Model to program dla rozgarnietych.I tylko tej Anny żal......

Totalnie nieudana, amatorska, płytka próba skopiowania filmu "Zupełnie inny weekend", który dla mnie jest mistrzostwem świata w pokazywaniu emocji i uczuć oraz numerem jeden ze wszystkich filmów jakie widziałem. "Sodom" sięga dna aktorskiego dzięki kompletnie przegiętemu w każdym geście chłopakowi udającemu heteryka - piłkarza, który się żeni... trochę powagi!

Bardzo dobry film. Aktorstwo tak dobre, ze rezyser krecil dlugie sceny bez ciecia. Bardzo mi sie podoba.

Bardzo dziwny film. Bardziej mi przypomina etiudę niż dojrzałe dzieło. I nie wyczuwam w nim żadnych emocji. Nie jest tragiczny, ale jest jakiś taki nijaki.