Próba miłości /
L'Épreuve d'Amour

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Próba miłości /
L'Épreuve d'Amour

Ocena: 4.3 / 5 (139 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   realistyczna, życiowa historia
  •   walka o akceptację
  •   litera T z LGBT

Opis

Paul i Marielle są małżeństwem już prawie 20 lat. Mieszkają w niewielkim mieście i wspólnie wychowują dwoje nastoletnich dzieci. Mężczyzna ukrywa jednak przed rodziną swoją prawdziwą, kobiecą naturę. Gdy jego transseksualność przypadkiem wyjdzie na jaw, ich wspólne życie stanie pod znakiem zapytania.

Próba miłości to poruszający dramat, który przełamuje tabu dotyczące transseksualności. Opowiada historię zwykłej, niemal modelowej rodziny, która musi się zmierzyć z ogromnym wyzwaniem. Prawda na temat Paula, męża i ojca dorastających dzieci, wzbudzi w jego najbliższych gniew i niezrozumienie, a łączące ich uczucia zostaną wystawione na wielką próbę.

W głównej roli wystąpił znany francuski komik, Fred Testot - „Dla tych, którzy mnie znają, ten film to podwójny szok. To rola zupełnie odbiegająca od mojego emplois, ale bardzo chciałem spróbować. Jeśli ten film może uratować życie chociaż jednej osoby, można powiedzieć, że było warto.”

 

 

Obrazki

Komentarze

Bardzo do bry film o…

Bardzo dobry film o akceptacji siebie i innych i o transofobi w społeczeństwie

Film po prostu ŚWIETNY. Porusza bardzo trudny i złożony temat. Chciałbym wierzyć, że są takie żony. Ale, że w liberalnej Francji taka zaściankowość...

Takie wspanialomyślne,tolerancyjne i postępowe żony i rodziny to tylko na OUTFILMIE

Nuda! Przewidywalny, niespecjalnie dobrze zagrany i kiepsko zrealizowany film telewizyjny. Naprawde zaskakuje mnie tak wysoka ocena widzow outfilmu. Polecam obejrzec ' The New Girlfriend' Ozona zeby zobaczyc co to prawdziwe kino.

Francja, Stany czy Polska... co za różnica? Wszędzie mieszkają tacy sami ludzie, dokładnie tacy sami. Są więc i wybitni, są myślący, są ładni i brzydcy, wysocy i niscy, są lwy i owce. Mało istotny jest kraj, z którego pochodzą. Najważniejsze jest to, jakimi są ludźmi. Dlatego właśnie film jest szczególnie warty polecenia, choć jest bardzo trudny. Tak samo trudny, jak jest każdy z nas.

Interesujący, dobrze nakręcony film o rodzinnych problemach crossdresserów i transseksualistów.

nie jestem w temacie za bardzo, ale główna bohaterka na pytanie swojej żony odpowiedziała, że nie jest homoseksualna, jednak planuje z nią pozostać... czy ktoś może mi to wytłumaczyć? a film bardzo mi się podobał i nawet kilka razy wzruszył, choć z lekka naiwny momentami :(

Współczesna wersja "Dziewczyny z portretu" Hoopera - ze wszystkimi współczesnymi problemami społecznymi. Dobre kino

Bardzo dobry film , ode mnie cała 5tka, super zarysowane postacie , problemy rodzinne i jak z nich wyjść , nie jest to obronna ręka.

Najlepiej ukazana jest tutaj reakcja rodziny, na transseksualność jej głowy i przepracowywanie tego na swój sposób.

Zobacz także