Proud: 2013 /
Fiertés: 2013

Dostępny od 2 września

Proud: 2013 /
Fiertés: 2013

Ocena: 0 / 5 (brak głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   ostatnia część nowego miniserialu
  •   poruszająca historia trzech pokoleń tej samej rodziny
  •   pokazuje najważniejsze dla LGBT przemiany polityczne i społeczne

Opis

PROUD to francuski miniserial, którego akcja toczy się w 1981, 1999 i 2013 roku. Rozgrywająca się na przestrzeni ostatnich czterech dekad opowieść, pokazuje trudną i długą walkę o prawa osób homoseksualnych z perspektywy Victora i jego bliskich. Tłem ich osobistych historii są kluczowe dla całej społeczności LGBT przemiany polityczne i obyczajowe. Od pierwszej paryskiej Parady, przez wprowadzenie związków partnerskich, aż po zalegalizowanie małżeństw w 2013 - każde z tych wydarzeń ma ogromny wpływ na trzy pokolenia tej samej rodziny.

Trzecia i ostatnia część miniserialu osadzona jest w 2013 roku, kiedy to we Francji zalegalizowano małżeństwa jednopłciowe. Mimo wprowadzonego prawa, osoby LGBT wciąż muszą borykać się z uprzedzeniami, choćby związanymi ze wspólnym wychowywaniem dzieci.

Victor jest pochłonięty pracą i ma niewiele czasu dla swojego syna Diego, który chodzi już do liceum. W roli rodzica lepiej sprawdza się Serge, z którym znów jest w związku. Pewnego dnia mężczyźni zostają wezwani do szkoły z powodu bójki, w której Diego pobił swojego kolegę.

Obrazki

Komentarze