Przelotni kochankowie /
Los Amantes Pasajeros

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Przelotni kochankowie /
Los Amantes Pasajeros

Ocena: 3.3 / 5 (75 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Almodóvar w czystym wydaniu
  •   barwni, "przegięci" bohaterowie
  •   błyskotliwy, mocno seksualny humor

Opis

Pedro Almodóvar wita na pokładzie lotu pasażerskiego z Madrytu do Meksyku! Z powodu technicznej usterki, bezpieczeństwo pasażerów znajdujących się na pokładzie zostaje zagrożone. Doświadczeni piloci robią wszystko, by znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji. Personel pokładowy bez reszty poświęca swe ciała i dusze, by w każdy możliwy sposób uprzyjemnić podróż pasażerom. Okazuje się, że życie w chmurach jest tak samo skomplikowane jak na ziemi, a przyczyny są zawsze te same: seks i śmierć.

Na pokładzie samolotu poznajemy: nowożeńców wyruszających w podróż poślubną, królową plotkarskich magazynów, bezwzględnego biznesmena uciekającego z Hiszpanii przed policją oraz Don Juana próbującego rozstać się z jedną ze swoich kochanek. Każde z nich leci do Meksyku w określonym celu – by coś załatwić albo przed czymś uciec. Co musi się wydarzyć, by ta grupa nieznajomych wyznała sobie swoje tajemnice? Co musi się stać, by wszyscy – włącznie z pilotami – wyjawili najgłębiej skrywane pragnienia?

W rolach głównych największe gwiazdy hiszpańskiego kina, a zarazem ulubieni aktorzy reżysera: Cecilia Roth („Wszystko o mojej matce”), Javier Cámara („Porozmawiaj z nią”), Blanca Suarez („Skóra, w której żyję”), Lola Dueñas („Volver”), Paz Vega („Sex i Lucia), Carmen Machi („Porozmawiaj z nią”), a także Penélope Cruz i Antonio Banderas.

Zdjęcia

Komentarze

Bez lektora :(

Od dawna ten film jest w wersji z lektorem, więc za taką cenę za wypożyczenie czy subskrypcję oczekiwałbym co najmniej możliwości wyboru między lektorem a napisami! Szkoda, że OutFilm zadowala się głównie filmami z napisami przez co staje się mniej konkurencyjny :(
Pewne filmy powinny być wręcz za darmo jako ostrzeżenie, by nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy np. na zakup DVD (po obejrzeniu nadaje się tylko do wyrzucenia). Do takich filmów zaliczam właśnie m.in. "Przelotnych kochanków" (średnia jego ocen to zaledwie 5/10). No chyba, że ktoś jest zagorzałym miłośnikiem Almodovara i jest mu obojętne co nakręci...

Nudziarstwo

To ma być Almodovar? Ten film jest po prostu kiepski. "Kiepscy" są lepsi (mówię to bez satysfakcji)

Do tego momentu sugerowałem się waszymi opniami. Ale w momencie w którym uznaliście Kochanków za gniot przestaję to robić!!!!

Poczucie humoru bawiącego się filmem Almodovara jest boskie, chętnie zbliża się do granic absurdu, ale go nie przekracza. To film, który docenią widzowie z wyostrzonym poczuciem humoru, a więc tylko dla wybranych. Osoby pozbawione go znudzą się, przysną, a gdy się ockną na końcowe napisy, skrytykują go.

Zobacz także