Pycha /
La vanité

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Pycha /
La vanité

Ocena: 3.6 / 5 (119 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   tragikomiczna, przewrotna historia
  •   wspaniały klimat i aktorstwo (Carmen Maura, muza Pedra Almodóvara)
  •   wyjątkowo mądry film z przesłaniem

Opis

David to dojrzały architekt, który postanawia zakończyć swoje mało satysfakcjonujące życie. Pomóc ma mu asystująca przy eutanazji Esperanza i młody Rosjanin, który zarabia jako chłopak do towarzystwa. Choć mężczyzna wybrał stosowne miejsce i czas, cały plan pójdzie zupełnie nie po jego myśli.

Pycha to tragikomiczna historia śmiertelnie chorego człowieka, który pragnie sam o sobie decydować. Los bywa jednak przewrotny i szybko się okazuje, że nawet w obliczu ostateczności życie potrafi mocno zaskakiwać. Rewelacyjne aktorstwo (w rolę Esperanzy wciela się jedna z muz Pedro Almodóvara - Carmen Maura), świetny scenariusz i wyjątkowy klimat.

Obrazki

Komentarze

Najlepszy film Lionela

Najlepszy film Lionela Baiera.Polecam tym którzy lubią Pedro Almodóvara.

DOBRE KINO

No miła niespodzianka, odskocznia od tematyki. Świetny scenariusz , choć film wygląda na ekranizację sztuki teatralnej ale to nie wada! Dobra gra aktorów i historia przemawiająca do rozumu bardziej niż do uczuć choć uczuć też w niej nie brak. Ciepłe kino o umieraniu.

Bardzo dobry film, z przykrością patrzę jak ocena idzie w dół po kolejnych głosach. Rzeczywiście, nie jest to film prosty i mainstreamowy. Ale ma piękny klimat, jest mądry - jak ktoś lub coś poważnego to naprawdę warto.

Zaskakująco dobry

Kameralny, rewelacyjnie zagrany przez troje głównych aktorów film o eutanazji i samotności. Z tym portalem wiąże go postać sympatycznego młodego Rosjanina zarabiającego na utrzymanie rodziny jako męska prostytutka. Do końca wciąga i daje sporo do myślenia. Pozytywnie mnie zaskoczył, ma swój urok.

Kino w dobrym wydaniu.

A jednak są perełki na Outfilm. Piękne ujęcie tematu przemijania i końca życia. Eutanazja pokazana jako jedna ze stron życia we współczesnym świecie w sposób mądry, wyważony i z odrobiną swoistego poczucia humoru. Wbrew pozorom film bardzo ciepły. Polecam.

już to widze

Już to widze ,jak po obejrzeniu kiczowatego Statku Miłości,bywalcy tego portalu zadumają się nad nieuchronnością ludzkiego losu,przemijaniem,bezradnością gdy Kostucha czeka za progiem,nad pustką kosmiczną i nad tym że życie zawsze serce złamie.

Bardzo dobre kino

Kino poza etykietkami. Dobrze zagrane i dobrze pomyślane. Po prostu dobry film o czymś!

no intrygujący, kto szuka gorących scen, nie znajdzie, ale kto lubi zagadki i niedopowiedziane tematy dotyczące życia i śmierci, coś dla siebie tu znajdzie

Rewelacja. I straszno i śmieszno. Absurdalnie. Jak w życiu. Kocham takie filmy. Ironiczne, cyniczne, a jednak głęboko humanistyczne. Plus mega słodziak Ivan Georgiev do zakochania ;)

co to jest? jakaś kpina! Moja ocena - 0.

Film jest bardzo dobry ale poza tematem. Watek lgbt wlasciwie nie istnieje i dlatego ocena idzie w dol.

Zobacz także