Rok tygrysa /
Jahr des Tigers

Rok tygrysa /
Jahr des Tigers

Ocena: 2.3 / 5 (51 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   nowy thriller twórcy filmów "Jej kuzyn" i "Zabójczo przystojny"
  •   mroczna historia o obsesji i pożądaniu
  •   surrealistyczna i pełna symboli

Opis

Tom jest zamkniętym w sobie chłopakiem, który mieszka ze swoją matką i siostrą. Kolekcjonuje maski, w których włamuje się do cudzych domów. Kiedy pewnej nocy trafia do mieszkania przystojnego nauczyciela historii, zaczyna mieć na jego punkcie obsesję.

W swoim nowym thrillerze Tor Iben, niemiecki reżyser znany z takich filmów jak Jej kuzyn czy Zabójczo przystojny, zaciera granice między rzeczywistością i fantazją, pokazując mroczną stronę pożądania. To na pozór prosta historia młodego, samotnego chłopaka, który zaczyna prześladować przystojnego nieznajomego. Między całkiem różnymi mężczyznami rozgrywa się niebezpieczna gra, w wyniku której na jaw wyjdą głęboko tłumione pragnienia.Ten film to próba spojrzenia w otchłań gejowskiej historii i zauważenia znaków, które ta historia pozostawiła  - mówi Tor Iben, reżyser -To coś szczególnie dla tych, którzy lubią mroczne historie i filmy z artystycznym zacięciem.

„Rok tygrysa to film o pojedynku ze sobą, ale też z innymi mężczyznami (...) Iben uraczył nas kolejnym studium męskości − lepszym niż jego poprzednie filmy, bo ryzykownie niedopowiedzianym. W jego nowym filmie to właśnie tajemnica jest w mężczyznach najbardziej pociągająca." Albert Nowicki, Filmawka - pełna recenzja tutaj.

 

Obrazki

Komentarze

dałem tylko 1 * bo mniej już nie można. Tak głupiego filmu jaki nam zaserwowali już dawno tu nie było.

Bardzo slaby jednie Outfilmowi mogę podziękować ze zyskałem 6 pkt za polski plakat opis i tytuł do filmwebu czekają w kolejce do weryfikacji.

Jedna gwizdka to i tak dużo, jak na to coś. Ani akcji, ani nie ma na co popatrzeć.

Jeden z najlepszych filmów jakie ostatnio tutaj widziałem. Zdecydowanie nie dla każdego, co widać zresztą po komentarzach. Film przepełniony symboliką odnoszącą się do tożsamości. Surrealistyczny a momentami oniryczny klimat dopełnia wymowę filmu. Doskonała muzyka. Oby więcej takich filmów - jak ktoś powiedział - dla psychopatów! Gorąco polecam!!!

Zazwyczaj nie komentuje, ale tym razem zabiorę głos - Totalne DNO! mniej niż 1!

Ciemny, bardzo mroczny film, który uchyla drzwi do zakręconego umysłu z reguły całkowicie niedostępnego dla przeciętnego zjadacza chleba. Nie starałem się zrozumieć bohatera, nie o to mi też chodziło, ale zafascynował mnie na swój sposób sobą i swoim sposobem myślenia. Może nie zrozumiałem, ale na pewno zobaczyłem, zacząłem myśleć i zastanawiać się. A tego właśnie od filmu oczekuję: żeby mi dał do myślenia, dorzucił do pieca. Do tego niesamowita muzyka. Całość to rzadka, choć niejako perwersyjna przyjemność.