Saturno contro /
Saturno contro

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Saturno contro /
Saturno contro

Ocena: 4.0 / 5 (252 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Film kultowego włoskiego reżysera, Ferzana Ozpetka.
  •   Doskonale oddany klimat Włoch.
  •   Skłania do refleksji.

Opis

Co może być piękniejszego od kolacji w gronie przyjaciół? Zwłaszcza, gdy na stole jest świetne spaghetti i dobre wino. Zobaczcie obsypany nagrodami film Ferzana Ozpetka, reżysera takich hitów jak "On, ona i on" czy "Mine vaganti".

Davide jest wziętym pisarzem, Lorenzo jego młodym kochankiem, stanowią parę idealną, czego nie można powiedzieć o pozostałych. Sergio, dawny partner Davide’a, próbuje serdecznością i troską pokryć coraz bardziej doskwierającą samotność. Angelica i Antonio, rodzice dwójki dzieci, to małżeństwo bardzo zgodne. Pozornie. On jest zapracowanym bankowcem, ona psychologiem terapii uzależnień. Ich życie płynie w rytmie rutynowych czynności - do chwili, kiedy Angelica odkrywa romans męża. Śliczna Roberta nie może poradzić sobie z samą sobą, ucieka więc w przypadkowy seks i narkotyki.

Jest jeszcze Neval, energiczna Turczynka próbująca wyrwać przyjaciół z marazmu. Jako jedyna ma odwagę nazwać sprawy po imieniu. Przywrócić wiarę w przyjaźń, życie i …dobre spaghetti.

Muzyka w filmie to dzieło NEFFA (Giovanni Pellino) – jednej z ważniejszych postaci muzycznego undergroundu włoskiego. Na potrzeby filmu stworzył oryginalną piosenkę „Passione”, a także wszystkie komentarze muzyczne. Ścieżka dźwiękowa do filmu zawiera także utwory w wykonaniu Sophii Loren (ZOO BE ZOO BE ZOO), Gabrieli Ferrari, Carmen Consoli czy Nil Karaibrahimgil, doskonale budujące nastrój i dynamikę filmu.

Obrazki

Komentarze

:-(

Kinomaniak jest serwisem, który udostępnia filmy nielegalnie. Możesz obejrzeć tam film, ale w ten sposób dajesz zarobić piratowi.
Na OutFilmie wpływy z każdego wypożyczenia trafiają do twórców filmu. W ten sposób wspieramy kino LGBT, by tego rodzaju filmów było jeszcze więcej i były jeszcze lepsze.

=

Będę szczery - nie pochylam się nad losem producentów ze szczególną troską, choć doceniam bardzo tych tworzących dobre niszowe kino. Sądzę natomiast, że OutFilm to strzał w dziesiątkę i jeśli ktoś nie jest w stanie docenić dobrej roboty płacąc marne 4,90 za wypożyczenie legalnej kopii, to niech mu wirusy pożrą twardy dysk ;)

Dodane przez admin w odpowiedzi na

Nie chce wdawać się w dyskusje na temat legalności, ale szlag mnie trafia, kiedy w 15 lat po premierze filmu, jak również dawno wydanej wersji z polskim lektorem, Wy udostępniacie wersje z napisami. Logiczne, że skorzystam z innego serwisu, by móc skupić się na filmie, a nie na czytaniu, Niestety ten problem dotyczy wielu filmów w waszym serwisie,,,i obawiam się, że to już nigdy się nie zmieni.

Dodane przez admin w odpowiedzi na

KICHA

ZNALAZŁEM TEN FILM NA INNYM PORTALU
SZCZERZE POWIEM SŁABIZNA JAKIEJ DAWNO NIE OGLĄDAŁEM
(Q.........a kto wstawia te filmy???chyba tez szuka swojej orientacji seksualnej) .

przyjaciele i miłość we włoskim ogrodzie

piękni faceci, wierni przyjaciele, stół w ogrodzie, wino i wielka miłość, która się kończy ... jak wszystko w życiu

Świetny film ukazane są prawdziwe problemy. i Wielka miłość przyjaźń która się jednoczy w trudnej chwili. skłania do refleksji

Pierwszy raz oglądałem ten film jakoś w styczniu 2012 roku.

Będzie film kiedyś na outfilm tego reżysera ,,Mine vaganti''?

OK

Jeśli ktoś lubi włoskie klimaty, ciepłe i spokojne filmy, wzruszające sceny, miłą dla ucha muzykę - polecam.

Mega !

Film widziałem kilka razy i nie mam zamiaru na tym poprzestać.
Nie umiem chyba opisać tego co dzieje się w mojej głowie, gdy oglądam ten film. Do tego wszystkiego muzyka...ech.
Bez poczucia winy, że tracicie czas; sami lub w towarzystwie...oglądać, oglądać i oglądac :)

Pozdro,
M.

Refleksyjny i nietuzinkowy

Film jest dla mnie rodzajem antydepresantu. Kolejny z takiej kategorii. Pozwala choć na chwile oderwać się od naszej rzeczywistości i pomarzyć, aby było jak w filmie: prawdziwi przyjaciele na dobre i złe, odwzajemnione uczucie miłości i szacunek. W gejowskim światku polskiego zaścianka to wartości marginalne i mało znane. A szkoda! Polecam ten film gorąco jako refleksję nad sobą i naszym otoczeniem.

Wg mnie...

...to film głównie o przemijaniu. Jak by nie było żyjemy "chwilę", a za kolejną "chwilę" nas nie ma. A w dodatku nie wiemy kiedy ów "chwila" nastąpi. Czy to nie powód do tego by cieszyć się każdą minutą tego, że możemy być wśród osób, które są nam bliskie? Zapewne tak. Bohaterowie filmu zachęcają nas do tego skutecznie, choć w dość nostalgiczny sposób. Osobiście nie wyobrażam sobie być w skórze głównego bohatera ale cóż...takie jest życie. Po obejrzeniu tego filmu ma się wrażenie, że "śmieszne" problemy dnia powszedniego stają się błahostką.

jaka komedia?

Film dobry, ale nie mam pojęcia, komu przyszło do głowy wstawić w opisie tego filmu słowo "komedia", bo wszystko o nim można powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest komedią.

Typowe włoskie kino

Z komedią ten film miał niewiele wspólnego. Dałem radę obejrzeć całość, ale nie lubię takich klimatów, gdyż wyglądało to trochę sztucznie. Nie przekonało mnie to całe grono przyjaciół, ale przede wszystkim to, że nieprzejednany dotychczas ojciec głównego bohatera przeszedł na stronę Davide'a. W prawdziwym życiu z pewnością nie miałoby to miejsca. Jednak w tym właśnie wątku film zwrócił uwagę na prawdziwy problem, z jakim jeszcze borykają się związki partnerskie w wielu krajach, a mianowicie sprawa legalizacji tych związków. Nie byłoby wówczas żadnych podtekstów i dowolnych interpretacji, a jak jest, to doskonale wiemy. Ten wątek był pozytywem tego filmu, żeby w końcu było normalnie.

KOMEDIA ????

Outfilm umieszcza ten film w kategorii KOMEDIA.
To może jedynie dowodzić temu, że nikt z redakcji tego filmu nie obejrzał !!! Rzecz niespotykana

Beznadziejny. Szkoda czasu.

Zero w nim ognia i emocji. Flaki z olejem. Mój facet też po 7 latach zauroczył się w małolacie i miał romans. Okazało się, że nawet nie jeden. Nie warto wracać do nikogo, kto nie umie fiuta trzymać na uwięzi i dla paru chwil przyjemności egoistycznie potrafi spieprzyć wszystko. Nie warto wracac, nie warto wybaczać. Nic się nie zmieni. Wystarczy raz. A ten gostek nie dość ze brzydal to jeszcze palant fałszywy.

Romantyk

Piękny film. ale dla mnie to nie komedia, prędzej tragikomedia, dramat obyczajowy. Zgadzam się, że film pięknie zrealizowany ze wspaniałą muzyką, ale mnie osobiście dołuje. Zmusza do przemyśleń i nie polecam go nikomu, kto szukał by lekkiej komedii na brzydką pogodę.

Pomimo wylewu jednego z…

Pomimo wylewu u jednego z bohaterów i komentarza innego: "módlmy się o jego śmierć", szpitalnych scen z adekwatną typowo- dramatyczną melodią, film nazwano komedią. Proszę o poprawienie błędu w klasyfikacji.

Ile razy ogładam ten film zawsze uronię łez kilka. Polecam, nie jest to komedia z całą pewnością. Warto może się zastanowić nad przemijającym życiem, upływem czas, zwłaszcza jeśli nie jest jeszcze za późno. Fantastyczna muzyka, dialogi, sceneria, gra aktorska. Polecam, nawet do kilkukrotnego obejrzenia.

Dla tych, którzy miłują kino Almodóvara czy obrazy typu 'Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie', film, jak znalazł!!!

Przyjaźń przyjaźń i jeszcze raz przyjaźń podstawa DOBREGO bytu na tym padole!!! Plus bella Italia... no i muzyka CUDNA!

Zobacz także