Strefa nagości /
Nude area

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Strefa nagości /
Nude area

Ocena: 3.0 / 5 (54 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   niezwykłe ukazanie różnic kulturowych
  •   silnie erotyczna, a przy tym niewinna atmosfera
  •   przepiękne zdjęcia

Opis

Młoda Holenderka z dobrego domu poznaje w saunie piękną Arabkę. Spotkanie nastolatek staje się początkiem wzajemnej, erotycznej fascynacji przekraczającej kulturowe bariery. Przeradza się ona w uwodzicielską grę, prowadzoną tylko przy pomocy gestów i spojrzeń.

Film Urszuli Antoniak eksploruje temat nastoletniej zmysłowości. Romans dwóch dziewcząt pokazany jest w odważny, ale i subtelny sposób. Nielinearnie prowadzona akcja czyni z prostej historii fascynującą wypowiedź na temat natury żeńskiego pożądania, które zadziwiająco mało różni się od męskiego. W filmie wystąpiły dwie 15-letnie debiutantki - Sammy Boonstra, dla której aktorski występ był jedynie przygodą, oraz Imaan Hammam, która od czasu udziału w produkcji zdążyła zrobić ogromną karierę w modelingu (m.in. jako aniołek Victoria's Secret).

Urszula Antoniak to holenderska reżyserka polskiego pochodzenia znana z takich filmów jak Nic osobistego (2009) i Code Blue (2011).

Obrazki

Komentarze

Trudny film...

Nie zawsze dialogi są potrzebne. Film opiera się na komunikacji niewerbalnej, doskonały do ćwiczenia rozumienia bez słów.
Pokazuje jak wiele nam umyka, jeśli opieramy się na rozmowie. A przecież miłość, pożądanie... da się wyrazić w sposób bezpośredni, bez pośrednictwa mowy.

Wyjątkowy to obraz... Bardzo subtelny... Pełen niedomówień... A jaki estetyczny!!! No i ta muzyka!!!

Zobacz także