Wojowniczki o jutro

W ostatniej klasie liceum Ana, przewodnicząca uczniowskiego stowarzyszenia, przestaje czuć się dobrze w szufladce, w jakiej zamyka ją określenie „kobieta". Performerka Lore staje się prześmiewczym głosem uczniowskiej radiostacji, a Mile stawia czoła władzom szkoły, chcąc uczynić ją mniej patriarchalną i anachroniczną. W filmie obserwujemy ich zmagania, pędzące życie i drogę do dorosłości.

Moja rodzina mnie nienawidzi

Poprzez portrety młodych dorosłych, wykluczonych z domu rodzinnego z powodu orientacji, Gaël Morel chce pokazać najgorszą odsłonę homofobii, tą, która dzieje się wśród najbliższych.

Jak młodzi ludzie uczą się na nowo żyć, szanować siebie i projektować swoją przyszłość po tym, jak zostali zniszczeni przez tych, którzy powinni byli ich kochać?

Osoba

Spojrzenie na historię społeczności LGBTQIA+ na przestrzeni dziejów. Ten dokument przygląda się zmaganiom, porażkom, zwycięstwom i ewolucji obecności tych społeczności w świecie rozrywki; w serialach, filmach, muzyce i artystach, którzy są częścią społeczności i niezbędnymi sojusznikami.

Więzi rodzinne

Twoja rodzina może zaakceptować Twoją inność. Ale czy potrafisz zaakceptować normalność swojej rodziny? Twoja rodzina może zaakceptować fakt, że nie jesteś taki jak inni. Ale czy możesz zaakceptować fakt, że twoja rodzina jest normalna? Jest to historia jednego coming outu, który trwał rok.

Simeiz

Simeiz to mała wioska na południowym wybrzeżu Krymu, który jest aktualnie okupowany przez Rosję. W czasach sowieckich we wsi powstał podziemny ośrodek dla gejów. Zaczęło się od małej plaży dla nudystów, potem popularny bar i klub nocny Jeże stały się ważnym miejscem w niepodległej Ukrainie.

Gopi

Gopi to dokument poruszający kwestie płci i seksualności w Indiach. Gopi Shankar jest osobą aktywistyczną, która założyła organizację pozarządową walczącą o prawa osób LGBT+ w Indiach. Pomaga i ratuje osoby w sytuacjach przemocy seksualnej, niewolnictwa i w procesach tranzycji. Walczy przeciwko operacjom nowonarodzonych dzieci interpłciowych.

Ojciec (Abu)

Ojciec to podróż do centrum podzielonej rodziny, zmagającej się z religią, seksualnością, kolonializmem i migracją. Mozaika narracji składająca się z nagrań rodzinnych, obserwacji reżysera i klasycznych filmów Bollywood. Arshad Khan - pakistańsko-muzułmański filmowiec-gej dzieli się głęboko osobistą historią migracji z Pakistanu do Kanady, odkrycia prawdy o sobie i rodzinnego pojednania.

Muzułmański ojciec i jego syn-gej szukają tego nieuchwytnego miejsca zwanego domem.

Sekrety Cherry Grove

Cherry Grove mieści się na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych na słynnej wyspie Fire Island, około 2 godziny jazdy od Nowego Jorku. Ta mała i niepozorna wioska już w latach 50. stała się schronieniem dla wielu nieheteronormatywnych osób, które mogły tam poczuć namiastkę wolności.