Tom /
Tom à la ferme

Tom /
Tom à la ferme

Ocena: 3.9 / 5 (163 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Xavier Dolan w fantastycznej roli.
  •   Trzymający w napięciu thriller psychologiczny.
  •   Zaskakujące rozwinięcie.

Opis

Tom przyjeżdża na wieś, do rodzinnego domu swojego partnera, na jego pogrzeb. Tam okazuje się, że nikt nie wie o nim, ani o tym, co ich łączyło. Brat zmarłego wciąga Toma w niebezpieczną grę kłamstw, przemocy, ale i pożądania, z której Tom nie może się wyrwać.

Po "Zabiłem moją matkę", "Wyśnionych miłościach" i "Na zawsze Laurence" to kolejny film Xaviera Dolana. Tak jak w dwóch pierwszych tytułach i tym razem reżyser jest również odtwórcą głównej roli. Ten psychologiczny thriller zdobył Nagrodę Krytyków Filmowych FIPRESCI na Festiwalu w Wenecji.

Zdjęcia

Komentarze

Oglądałem go 2 razy raz w suwalskim ośroku kultury W ramach DKF raz na cinemaxie Musze sobie od świeżyć pamięć to było 4 listopada i15 listopada z tego co pamiętam fantastyczna muzyka która daje klimat filmowi Trzyma w napięciu i zaskakujące zakończenie filmu na pewno godny polecenia 5+

ja również miałem okazje go obejrzeć...film niezle rąbnięty...jak kto lubi takie filmy to prosze bardzo..moja ocena 2..

A to ci niespodzianka

Widziałem w kinie. Film świetny, zostaje na długo w pamięci. Dolan jak zawsze świeży, oryginalny i trzyma poziom. Tylko kto, na Boga, doradził mu ten fryz??

Film genialny, jeśli ktoś już widział inne filmy Dolana i się zastanawia to totalnie polecam, niezwykle wciągająca historia. Jestem dziwna, ale fryzura Xaviera to jedna z rzeczy, które mnie najbardziej zauroczyły :)

Dolan jak zawsze w świetnej formie

Obowiązkowa pozycja na liście fanów twórczości Dolana. Przeszedł sam siebie. Zdecydowanie polecam.

Intrygujący

Nietuzinkowa i wciągająca fabuła, świetna muzyka. Film jest naprawdę ciekawy.

super film

Oglądałam ten film już kilka razy i nadal oczarowuje mnie swym wyjątkowym klimatem....świetną grą aktorską, przekonującą oraz niezywykłym wyczuciem ludzkiej psyche...

Warto obejrzeć

Tematyka bardzo w moim guście..Polecam wszystkim ze względu na fabułę. Aktor grający Francisa idealnie rozpracował i ukazał charakter granej postaci. Najważniejsze że kończy się happy endem ;-).

Super klimat thrillera.. ciekawa historia.. wiadomo można dopatrywac się jakiś niedociągłości w historii ..ale lepiej poddać się klimatowi :D polecam w

Geniusz Dolana

Trzyma w napięciu, wciąga, skłania do przemyśleń. Dolan trafia w punkt. Jedna z lepszych jego pozycji, dla mnie miejsce drugie po "Zabiłem swoją matkę".

Nieźle pogrywa sobie z napięciem i manipuluje emocjami. Jeszcze kilka minut, a byłbym zakochał się w psychopacie hehe

kurcze.... film jest genialny, acz na początku trochę nudnawy. Na szczęście akcja się rozkręca i jest dreszcz emocji. Psychopatologia na ekranie. Świetnie ukazana

Po raz kolejny zachodzę w głowę, dlaczego tak dobry film ma tak niskie oceny?? To jest po prostu DZIEŁO.

Zobacz także